TENIS

Diamentowa Gala Tenisa Stołowego. Natalia Bajor i Patryk Chojnowski wygrali w plebiscycie

Diamentowa Gala Tenisa Stołowego

Diamentowa Gala Tenisa Stołowego odbyła się w Warszawie.

Mistrzyni Polski Natalia Bajor i mistrz świata niepełnosprawnych Patryk Chojnowski zwyciężyli w dwóch kategoriach w plebiscycie „Diamentowej Rakietki”.

28-letni Chojnowski wygrał w kategoriach „Odkrycie” i „Polski Zawodnik”, a Bajor, która w wieku 21 lat po raz pierwszy została mistrzynią kraju seniorek, triumfowała w rywalizacji pingpongistek ekstraklasy – „MVP” i „Polska Zawodniczka”.

Za wybitne osiągnięcia sportowe PZTS wyróżnił m.in.: Li Qian, Natalię Partykę, Grzybowską-Franc, Chojnowskiego, Macieja Kubika, Zbigniewa Nęcka i Andrzeja Ochala.

Wydarzenie było okazją do uroczystego podsumowania ubiegłorocznych sukcesów polskich tenisistów stołowych oraz nagrodzenia najwybitniejszych sportowców.

Miniony rok obfitował w sukcesy polskich tenisistów stołowych. Nasi reprezentanci triumfowali podczas Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Alicante (złoto Li Qian, brąz Katarzyny Grzybowskiej-Franc), Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Lasko (złoto Natalii Partyki oraz Patryka Chojnowskiego, srebro Karoliny Pęk, Krystyny Łysiak i Rafała Czupera, brąz Doroty Bucław i Marcina Skrzyneckiego), a także na Mistrzostwach Europy Juniorów w Cluj-Napoca (złoto Macieja Kubika w grze pojedynczej oraz podwójnej).

Lista nominowanych:

LOTTO SUPERLIGA MĘŻCZYZN

ZAWODNIK ZAGRANICZNY
1. Tomas Konecny (3S Polonia)
2. Pavel Sirucek (Dartom Bogoria)
3. Hou Yingchao (PKS Kolping FRAC)

POLSKI ZAWODNIK
1. Patryk Chojnowski (Spójnia)
2. Wang Zeng Yi (Dojlidy)
3. Paweł Fertikowski (Dekorglass)

TRENER
1. Kamil Dziukiewicz (PKS Kolping FRAC)
2. Tomasz Redzimski (Dartom Bogoria)
3. Tomasz Lewandowski (Fibrain AZS Politechnika)

DRUŻYNA
1. PKS Kolping FRAC
2. Dartom Bogoria
3. Dekorglass

ODKRYCIE
1. Hou Yingchao (PKS Kolping FRAC)
2. Viacheslav Burov (LOTTO ZOOleszcz Gwiazda)
3. Patryk Chojnowski (Spójnia)

EKSTRAKLASA KOBIET

POLSKA ZAWODNICZKA
1. Natalia Bajor (AZS UE)
2. Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS)
3. Kinga Stefańska (Enea Siarka)

MVP
1. Li Qian (Enea Siarka)
2. Ma Wenting (Polmlek)
3. Natalia Bajor (AZS UE)
(PZTS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button