MUZYKA

Dawid Podsiadło i jego koniec świata. Niespodziewana premiera utworu „dobranocpapa”

Świat muzyczny

Dawid Podsiadło żegna 2022 rok niespodziewaną premierą.

Utwór „dobranocpapa” to klimatyczna opowieść o końcu… roku, świata, rozdziału w życiu…

„dobranocpapa to piosenka, która powstała w trakcie tworzenia materiału na „Lata Dwudzieste”, ale której nie udało nam się na albumie zmieścić. Nie w sensie fizycznym, a w sensie emocjonalnym. Wydawało mi się, że droga jaką pokona słuchacz powinna się skończyć w naszym świecie, tematem społecznym, przyziemnie. „dobranocpapa” opowiada o pięknym balu w domu spokojnej starości, którego tematem jest żegnanie się ze światem, który następnego poranka zniknie. Tekst ciągle się zmieniał i nie mogłem znaleźć jednej, wystarczającej wersji. Aż w końcu – udało się. Rozwiązaniem było skupienie się na intymnych, ciepłych i bliskich relacjach. Wtedy tekst nasiąknął odpowiednią energią i stwierdziliśmy, że teraz jest gotowy, by go pokazać odbiorcom. Mam nadzieję, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie” – Dawid.

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów, czego najlepszym przykładem jest singiel „POST”.

„Lata XXte to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę. Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – opowiada Dawid Podsiadło.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button