CIEKAWOSTKI

Dar Młodzieży za miesiąc zakończy podróż dookoła świata. Prawie 1000 uczestników na pokładzie

Dar Młodzieży - Rejs Niepodległości

Ponta Delgada w Portugalii, Londyn i wreszcie Gdynia – Dar Młodzieży już za nieco ponad miesiąc zakończy wielką podróż dookoła świata.

Do tej pory żaglowiec zawinął do 20 portów, m.in. w Singapurze, Hongkongu, Osace czy Panamie.

Zaczęło się w maju 2018 r. W gdyńskim porcie żegnały ich tysiące osób – mieszkańcy, turyści, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i Kościoła. Uczniowie i studenci wypływający w rejs życia byli pełni obaw, ale i nadziei. Celem wyprawy było uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po prawie 9 miesiącach Dar Młodzieży ma na swoim koncie 20 portów na 5 kontynentach i przede wszystkim wizytę w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Teraz uczestnicy rozpoczęli drogę do domu. W tym czasie młodzieży towarzyszy Fundacja LOTOS.

– Cieszymy się, że możemy mieć udział w tak ważnej inicjatywie. Wyprawa Daru Młodzieży to biało-czerwony symbol patriotyzmu, to nasza polska duma. Im więcej osób na świecie dowie się o podróży białej fregaty, tym lepiej. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy im wspaniałych chwil w drodze do Polski – przekonuje Adam Kasprzyk, prezes Zarządu Fundacji LOTOS.

W Rejsie oprócz załogi stałej, biorą udział laureaci ogólnopolskiego konkursu, studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz uczniowie szkół morskich ze Szczecina i Świnoujścia. W sumie w czasie wyprawy przez pokład żaglowca przewinie się prawie 1000 uczestników.

4 marca Dar Młodzieży ma dotrzeć do portu w Ponta Delgada w Portugalii, skąd 2 tygodnie później wypłynie do Londynu. 28 marca zacumuje w Gdyni.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button