FILM I SERIALE

Czerwony dywan pełen gwiazd na premierze filmu „Powrót do tamtych dni” [ZDJĘCIA]

Uroczysta premiera filmu

W warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera „Powrotu do tamtych dni”.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć odtwórców głównych ról: Macieja Stuhra, Weroniki Książkiewicz, a także debiutującego na wielkim ekranie Teodora Koziara oraz aktorów występujących w rolach drugoplanowych: Sebastiana Stankiewicza, Katarzyny Warnke i Anny Majcher. Dla Konrada Aksinowicza, reżysera filmu, ten wieczór był szczególnie wyjątkowy, bowiem filmowa historia jest jego rozliczeniem z przeszłością. Ze sceny podziękował obsadzie i producentce filmu, Anieszce Chromickiej. Szczególne podziękowania reżyser wystosował jednak w stronę mamy, która zawsze wspierała go w artystycznych poszukiwaniach nie ucinając mu skrzydeł. Dziękuję, że nie powiedziałaś „nie”, gdy pokazałem ci scenariusz „Powrotu do tamtych dni”, bo gdyby nie ty, nigdy bym tego filmu nie zrobił – wyznał ze sceny wzruszając obecnych, a zwłaszcza odtwórczynię roli jego mamy, Weronikę Książkiewicz. Na czerwonym dywanie, obok twórców filmu, pojawiło się też wielu przedstawicieli świata show-biznesu i mediów, między innymi: Edyta Herbuś, Katarzyna Zawadzka, Aleksandra Hamkało, Weronika i Teresa Rosati, Marianna Schreiber czy Agnieszka Kawiorska. Uroczystość poprowadziła Kaja Klimek. Nagrodzony w Tallinie „Powrót do tamtych dni” wejdzie na ekrany kin już 10 grudnia.

„Powrót do tamtych dni” – zwiastun filmu

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

Obsada: Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Bad boy”), Weronika Książkiewicz („Furioza”, „Planeta Singli”), Katarzyna Warnke („Pan T.”, „Botoks”), Anna Majcher („Powidoki”, „Ryś”, „Quo vadis”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Teodor Koziar

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button