EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Co ze wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy? Decyzje zależą od dwóch instytucji

Ekstraklasa a pandemia

Ekstraklasa nie podała jeszcze terminu wznowienia rozgrywek po epidemii COVID-19.

Po otrzymaniu informacji od UEFA w sprawie terminarza międzynarodowego oraz po zakończeniu obowiązywania zakazów w Polsce władze z najwyższej polskiej ligi w piłce nożnej podejmą decyzję co dalej z meczami.

– Priorytetem całej Europy jest dokończenie rozgrywek ligowych. Dlatego przygotowujemy się do tego kroku i rozważamy różne scenariusze powrotu na boiska, by dokończyć sezon w Ekstraklasie. Przełom maja i czerwca to tylko jeden z wielu wariantów, które bierzemy pod uwagę. Chciałbym jednak zdecydowanie podkreślić, że na tym etapie nie ma żadnych wiążących ustaleń w zakresie daty wznowienia rozgrywek. Musimy poczekać na formalne decyzje UEFA dotyczące nowych terminów zakończenia bieżącego sezonu oraz harmonogramu rozgrywek międzynarodowych. Nie zapadną też żadne decyzje o wznowieniu ligi bez cofnięcia przez rząd zakazów związanych z epidemią w kraju. Zdrowie uczestników rozgrywek jest bowiem najważniejsze – komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy.

Teraz Ekstraklasa czeka na informacje z UEFA dotyczące kalendarza międzynarodowego na ten i przyszły sezon. Mają one zostać przekazane klubom w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button