CIEKAWOSTKI

Chiny. Gigantyczny Teleskop Sky Eye mógł wykryć sygnały od kosmitów

Obce cywilizacje w kosmosie

Chińczycy twierdzą, że mogli wykryć oznaki obcych cywilizacji.

Odkrył to ich olbrzymi teleskop Sky Eye. Państwowe Science and Technology Daily (oficjalna gazeta chińskiego ministerstwa nauki i technologii) najpierw o tym poinformowało, a następnie usunęło raport o tym zdarzeniu.

Największy na świecie radioteleskop wykrył wąskopasmowe sygnały elektromagnetyczne. Różniły się one od innych i dlatego zespół Zhanga Tonjie, głównego naukowca zespołu zajmującego się poszukiwaniem cywilizacji pozaziemskich bada co to było. Ekipa naukowców założona jest przez Beijing Normal University, Narodowe Obserwatorium Astronomiczne Chińskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley.

We wrześniu 2020 r. Sky Eye rozpoczęło poszukiwania życia pozaziemskiego. Najpierw wykryto dwa sygnały w 2020 r. z przetwarzania danych zebranych rok wcześniej. Kolejny „ciekawy” sygnał odkryto w 2022 r. z danych obserwacyjnych celów na egzoplanetach.

Z drugiej strony te sygnały mogą być zakłóceniami radiowymi i wymagają dalszych badań.

Sky Eye znajduje się w południowo-zachodniej prowincji Guizhou w Chinach i ma średnicę aż 500 metrów. Teleskop jest bardzo czuły w paśmie niskich częstotliwości.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button