SIATKÓWKA

CEV Liga Mistrzów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale

Siatkówka

Trwają rewanżowe mecze ćwierćfinałowe CEV Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:1 z Cucine Lube Civitanova.

W Kędzierzynie-Koźlu Włosi doprowadzili po trzech setach rewanżu do „złotego seta”.

Zawodnicy Nikoli Grbicia awansowali do półfinału elitarnych rozgrywek europejskich pucharów.

Mistrzowie Polski potrzebowali tylko dwu setów, by przejść dalej w tym turnieju.

Rywalem polskiej drużyny będzie zwycięzca ćwierćfinale między Zenitem Kazań a PGE Skrą Bełchatów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (fot. CEV)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26, złoty set 16:14 – awans Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, David Smith, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski (L) – Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno

Cucine Lube Civitanova: Luciano De Cecco, Simone Anzani, Osmany Juantorena, Kamil Rychlicki, Robertlandy Simon, Yoandy Leal, Fabio Balasco (L) – Andrea Marchisio, Jiri Kovar

Wyniki z 2 marca:

PERUGIA: Sir Safety Conad Perugia – Leo Shoes Modena 3:0 (25:23, 25:18, 25:21, złoty set 12:5) (3:0 – pierwszy mecz)