Reprezentacji Polski w socca pokonali Meksyk i zostali mistrzami świata!
W finale biało-czerwoni pokonali 3:1 Meksyk w Cancun.
Podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali: Łotwę (6:2), Argentynę (4:1), Paragwaj (8:1), Oman (2:1), Czechy (4:2) i Holandię (2:1).
Finał mistrzostw świata w socca:
Meksyk 1:3 Polska (1:0)
Gole: Mercado’ 19 – Jaszczak’ 33′ 34, Linca’ 38
Za nami już sześć turniejów mistrzostw świata w socca. Polacy w finale w 2018 roku przegrali 0:1 z Niemcami, a rok później 2:3 z Rosją. W 2022 roku zdobyli brązowe medale.
Tytuły jeszcze zdobywały drużyny Brazylii, Kazachstanu i Omanu.
Reprezentacja Polski jest też aktualnym mistrzem Europy, gdzie w Kiszyniowie pokonała w finale Francję (4:2).
Socca
Pod taką nazwą budowana jest rozpoznawalność dyscypliny, którą tworzymy (piłka nożna 5-, 6-, 7-, 8-osobowa).
Światową federacją jest International Socca Federation z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która skupia 63 federacje krajowe socca z całego świata.
Każdego roku ISF organizuje m.in. Socca World Cup (Mistrzostwa Świata) oraz Socca Champions League (Liga Mistrzów). Zawodnicy/drużyny zrzeszone w PFS mają wyłączne prawo uczestnictwa w tych turniejach.



