POLSKA

Campus Polska Przyszłości. Debata Tuska z Trzaskowskim: „doszło do przekroczenia granicy podłości”

Campus Polska Przyszłości

Campus Polska Przyszłości odbywa się w Olsztynie.

Wydarzenie to organizowane jest przez ruch prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Inauguracja w piątek rozpoczęła się od debaty Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego w Kortowie.

Campus Polska Przyszłości. Donald Tusk i Rafał Trzaskowski (fot. org.)

Tusk o sytuacji na granicy Polski z Białorusią. – Tam doszło do przekroczenia granicy podłości. Tę granicę przekracza już nie pojedynczy człowiek czy grupa ludzi, a władza. Tego kryzysu, jaki mamy dzisiaj w Usnarzu Górnym, w ogóle nie musiało być”.

– Jeśli będę stał np. na czele większości parlamentarnej w następnych wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie – zadeklarował Tusk.

Donald Tusk (fot. org.)

Trzaskowski popiera, np. ułatwienia dla zaszczepionych podczas masowych imprez, ponieważ nie chce kolejnego lockdownu. Prezydent Warszawy jest za stanowiskiem PO w sprawie aborcji. Chodzi o poparcie aborcji do 12 tygodnia.

Rafał Trzaskowski (fot. org.)

Drugiego dnia pojawiły się tam uczestniczki Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska oraz Anna Przedpełska-Trzeciakowska.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan skrytykował PiS i stwierdził, że „władza centralna teraz zawzięła się na Rafała Trzaskowskiego i Warszawę, ale następne będą wasze miasta”. „Trzeba dbać o wszystkich zagrożonych wykluczeniem ze względu na orientację seksualną czy rasę. W miastach możemy celebrować odmienność” -dodał Khan.

3. dnia otworzono debatą o obronie europejskich wartości. To zadanie dla nas wszystkich. Tylko tak UE przetrwa, tylko wierni tym wartościom pomożemy Białorusinkom i Białorusinom. Wysłuchano też przesłania Swiatłany Cichanouskiej.

W Campusie uczestniczy tysiąc osób do 35. roku życia i ponad 200 prelegentów. W jej ramach zaplanowano koncerty Krzysztofa Zalewskiego, Moniki Brodki, Organka, Natalii Przybysz i Kamili Malik.

Campus Polska Przyszłości. Festiwal Kolorów (fot. org.)

Tak organizatorzy zapraszają na Campus Polska Przyszłości:

„Campus Polska Przyszłości to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. To przestrzeń dialogu i spotkań stworzona dla aktywnych, młodych ludzi chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Dzięki niej rozwiniesz skrzydła i przełożysz pomysły na działania!

Młodych ludzi takich jak Ty jest więcej. Spotkajmy się! Usiądźmy na trawie i porozmawiajmy o tym, jak skutecznie zmieniać Polskę na lepsze. Podyskutujmy o gospodarce, środowisku i demokracji.

Tego lata poznaj ludzi, którzy chcą działać — aktywistki i społeczników, ekspertki i samorządowców, publicystki i muzyków. Nie musisz być członkiem organizacji lub NGO ani młodym politykiem. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na przyszłości Polski, niezależnie od doświadczenia, poglądów czy pochodzenia.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button