Bukowiecki, Siciarz i Lićwinko triumfowali na mityngu Orlen Cup Łódź 2020

Orlen Cup Łódź 2020

Kolejny lekkoatletyczny mityng w Polsce za nami.

Po toruńskim Copernicus Cup trzy dni później odbył się Orlen Cup 2020.

6500 kibiców podziwiało Konrada Bukowieckiego, a także biegi na 60 metrów przez płotki.

W konkursie kulomiotów najpierw prowadził Portugalczyk Francisco Belo, który w pierwszej próbie osiągnął 20.18 m. Bukowiecki w trzeciej kolejce uzyskał 21.54 m i wygrał tę konkurencję. Drugi był Michał Haratyk z 20.95 m.

W biegu przez płotki halowa rekordzistka świata U20 Klaudia Siciarz wbiegła na metę jako pierwsza z czasem 8.04. Tuż za nią była Pia Skrzyszowska z 8.05, która ponownie w tym sezonie poprawiła najlepszy wynik w Europie wśród juniorek.

Wśród mężczyzn Damian Czykier pokonał 60 metrów przez płotki w 7.58. Polak pokonał halowego mistrza Europy Cypryjczyka Milana Trajkovica oraz przegrał tylko o 0.01 sekundy z Węgrem Valdo Szucs.

Kamila Lićwinko triumfowała w Atlas Arenie i pokonała poprzeczkę na wysokości 1.93.

Po 5.60 zaliczyli w konkursie skoku o tyczce Paweł Wojciechowski oraz Robert Sobera. Mający mniej strąceń były mistrz świata został sklasyfikowany na drugim miejscu

Amerykanin Sam Kendricks zaliczył 5.80 i tym samym zakończył zmagania jako zwycięzca.

W finale biegu na 60 metrów Richard Kilty oraz Mike Rodgers wpadli na metę niemal jednocześnie – uzyskali czas 6.66, ale minimalnie lepszy był ten pierwszy. Trzeci był Przemysław Słowikowski (6.69), a czwarty Remigiusz Olszewski (6.71).

Najlepszą sprinterką została Ukrainka Wiktoria Ratnikowa z czasem 7.32 (poprawiła rekord życiowy). Druga była Katarzyna Sokólska z 7.39, a trzecia Maria Popowicz-Drapała (7.41).