POLSKA

Brzeziny. Atak nożownika. Ranny policjant, inny mężczyzna nie żyje

Łódzkie

Policjanci zatrzymali 39-latka, który groził ochroniarzowi jednego ze sklepów, a następnie śmiertelnie ranił interweniującego świadka.

Do zdarzenia doszło 5 maja po godzinie 18.00 w centrum Brzezin pod Łodzią.

Pierwotnie doszło do utarczki pomiędzy 39-latkiem a pracownikiem ochrony, który powiadomił patrol o groźbach, wskazując kierunek ucieczki podejrzanie zachowującego się klienta. Uciekinier po drodze, podczas próby ujęcia go, zadał 41-letniemu mężczyźnie cios nożem w okolice serca. Niestety okazał się on śmiertelny.

Policjanci w czasie pościgu oddali strzały ostrzegawcze. Napastnik nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i wbiegł do bramy jednej z kamienic. Tam w trakcie próby wytrącenia mu z ręki noża zranił policjanta. Wówczas padł strzał w nogę sprawcy. Zarówno policjantowi jak i agresorowi została udzielona pomoc medyczna. Od podejrzewanego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Przeprowadzają oględziny, zabezpieczają ślady i monitoringi, docierają do świadków. Śledztwo prowadzi Prokuratura.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button