GORZÓW WIELKOPOLSKI

Brutalnie zaatakował siekierą klienta sklepu. Został zatrzymany

Lubuskie

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali i przedstawili zarzut 60-letniemu mężczyźnie w związku z brutalnym atakiem siekierą na klienta jednego ze sklepów.

Poszkodowany w poważnym stanie został przewieziony do szpitala. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia i próbował ukryć się przed policjantami. Dzięki intensywnej pracy mundurowych został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

W poniedziałek (24 stycznia) dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) dostał zgłoszenie o brutalnym ataku siekierą w jednym ze strzeleckich marketów. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed południem w momencie, kiedy w sklepie panował spory ruch.

Na miejscu błyskawicznie zjawiły się służby. Załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła i przewiozła poszkodowanego mężczyznę do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Policjanci natomiast przystąpili do czynności, które miały wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz ustalić i zatrzymać sprawcę. Przesłuchania świadków, oględziny i zabezpieczony monitoring szybko pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za brutalny atak na jednego z klientów. Na nogi postawiono policjantów wszystkich pionów. Kwestią czasu było namierzenie i zatrzymanie podejrzewanego.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali 60-latka łączonego z brutalnym atakiem. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. W czwartek (27 stycznia) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotnia kara więzienia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button