KRAKÓW

Broń i amunicja w bagażu podręcznym Włocha

Krakowskie lotnisko

Szczegółowa kontrola wykazała, że w bagażu podręcznym pasażera znajdowało się 45 szt. amunicji G.F.L. 8 mm.

Mężczyzna oświadczył, że zawodowo zajmuje się szkoleniem psów i amunicję wykorzystuje podczas pracy. Dodał, że przed podróżą zapomniał wyjąć ją z plecaka i nie był świadomy jej posiadania.

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie Balicach, w ramach prowadzonego nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa otrzymali od pracowników Służby Ochrony Lotniska, realizujących czynności kontroli bezpieczeństwa pasażerów i ich bagażu kabinowego informację o ujawnieniu amunicji w bagażu obywatela Włoch, odlatującego do Bari.

Następnie, na polecenie Prokuratora, funkcjonariusze Straży Granicznej udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawniono jedną sztukę broni produkcji włoskiej wraz z kolejnymi 50 sztukami pasującej do niej amunicji G.F.L 8 mm. Jak się okazało, 29-letni pasażer nie posiadał dokumentów uprawniających go do posiadania na terenie RP zarówno broni, jak i amunicji.

W związku z popełnieniem przestępstwa z art. 263§2 Kodeksu karnego obywatel Włoch został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury w Krakowie, gdzie przedstawiono i ogłoszono mu zarzuty.

art. 263§2 Kodeksu karnego: „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button