INNE

„Bomba w górę”! Inauguracja sezonu wyścigów konnych na warszawskim Torze Służewiec

80-lecie otwarcia toru na Służewcu

Już w najbliższą niedzielę 28 kwietnia o 14.00 zainaugurowany zostanie sezon wyścigów konnych na warszawskim Torze Służewiec.

Przed nami wyjątkowy, jubileuszowy sezon – w tym roku świętować będziemy 80-lecie otwarcia toru. Podczas pierwszego dnia odbędzie się 8 gonitw, do których zgłoszono aż 82 konie.

Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, widownia usłyszy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego. Potem już uwaga publiczności skupi się na głównych aktorach, czyli koniach i dosiadających ich jeźdźcach.

Co nas czeka 28 kwietnia na Torze Służewiec?

W pięciu gonitwach rywalizować będą szlachetne i szybkie konie pełnej krwi angielskiej, a w trzech słynące z urody i dzielności konie czystej krwi arabskiej. Sezon rozpocznie się już tradycyjnie od gonitwy Dandolo – Handicap Otwarcia. Główny wyścig pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcony jest pamięci jednego z najlepszych polskich dżokejów (więcej o nim w tekście obok). Ciekawie zapowiada się licznie obsadzona gonitwa o Nagrodę Cometa. Emocji na pewno nie zabraknie także w wyścigach o Nagrodę Skowronka i Nagrodę Generała Władysława Andersa

Niedzielna wycieczka na służewiecki tor to znakomita okazja do spędzenia kilku chwili z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a równocześnie okazja do przeżycia sportowych emocji.

Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość m.in. poskakać na minibungee, pojeździć kolejką czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Co nas czeka w Sezonie 2019?

Tegoroczny sezon potrwa do 10 listopada. Zaplanowanych zostało 50 dni wyścigowych. Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2019 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (28 kwietnia), Inauguracji Obchodów 80-lecia Toru (5 maja), Wiosenna (25 maja), Rulera (26 maja), Derby Galę (7 lipca), Liry/Oaks (4 sierpnia), Nagrodę Europy (18 sierpnia), St. Leger (1 września), Wielką Warszawską (29 września) oraz UAE President Cup (27 października).

Jak najlepiej dostać się w niedzielę na Tor?

Najprościej komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co kwadrans z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor „wyścigowym” autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść kładką do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem – wjazd od ulicy Puławskiej 266.

Bilety wstępu od 12 zł.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button