Białystok New Pop Festival 2020 online. Znamy datę w 2021 roku. Otworzy go Muniek Staszczyk

Białystok New Pop Festival

Już 11 i 12 lipca zobaczymy Krzysztofa Zalewskiego, Marię Peszek, duet Karaś/Rogucki, Natalię Przybysz, Karolinę Czarnecką i innych wspaniałych artystów.

Publiczność będzie mogła oglądać festiwal na żywo, online.

Dostępne będą wersja bezpłatna podstawowa (streaming SD) oraz biletowana premium (full HD, z opcją wyboru kamer).
Bilety wsparcia na wersję premium kosztują od 20 zł, ale festiwalowicz może zdecydować o wyższej opłacie – 50% tej kwoty przekazywane jest artystom

Decyzja zapadła!

Białystok New Pop Festival rozbrzmi koncertami zgodnie z planem w najbliższe wakacje, w weekend 11-12 lipca. Festiwal odbędzie się bez zmian w Pałacu Branickich, w plenerze, aby zachować zarówno jego oryginalny charakter oraz klimat, jak i miejsca pracy dla sztabu ludzi i podwykonawców przy nim pracujących. Line up jest naprawdę mocny, zagrają bowiem gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Marię Peszek, duet Karaś/Rogucki, Natalię Przybysz, Karolinę Czarnecką.

Koncerty, wywiady, backstage, czyli festiwal też „od kuchni”

„Jedyna zmiana jest taka, że z fanami, z festiwalowiczami, ze wspaniałą publicznością – spotkamy się online.

Biorąc pod uwagę obowiązujące regulacje prawne związane z organizacją imprez muzycznych w czasach COVID-19, zdecydowaliśmy przenieść tegoroczną edycję festiwalu do internetu. Ale nie tak po prostu. Szykujemy prawdziwą ucztę. Dzięki nowym technologiom będzie możliwość uczestnictwa w festiwalu bez wychodzenia z domu, będzie można wirtualnie stanąć na scenie, pod sceną, poczuć się jak swoi mistrzowie. Będziecie także okazję porozmawiać na live czacie z artystami, zajrzeć na backstage, czy odbyć wirtualny spacer po Białymstoku. Pokażemy, jak wygląda nasz festiwal „od kuchni“.

To chyba pierwszy w tym roku festiwal, który odbędzie się w swoim pierwotnym miejscu i w prawdziwych, koncertowych warunkach. Wierzymy, że do nas dołączycie!

Białystok New Pop Festival – nowy termin (fot. org.)

Znamy datę Białystok New Pop Festival 2021! Otworzy go Muniek Staszczyk

Znamy też datę przyszłorocznego festiwalu. Białystok New Pop Festival odbędzie się w dniach 10-11 lipca 2021.

Mamy nadzieję, że tłumnie zatańczymy pod sceną przy Pałacu Branickich!

Line up będziemy zdradzać po kolei. Pierwszym artystą, który na nim wystąpi, będzie Muniek Staszczyk.”

Zachowaj Bilet!

Dobra wiadomość dla posiadaczy biletów na Białystok New Pop 2020. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na przyszły rok. Dotyczy to także biletów dla dzieci (do lat 12) i seniorów. Posiadacze biletów na rok 2020 dostaną dodatkowo w prezencie dostęp HD do tegorocznej edycji online. Jeśli jednak osoby nie będą w stanie już teraz zdecydować czy mogą wziąć udział w przyszłorocznej edycji festiwalu, bilety będzie można zwrócić na platformie przez którą zostały zakupione.

Sprzedaż biletów na 2021 rozpoczyna się we wtorek 16 czerwca 2020 r.

O artystach:

Krzysztof Zalewski ​

Człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „ Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

Wszystkie te sukcesy złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku. Nagrody zostały wręczone w kategoriach Nowe Wykonanie za album Zalewski śpiewa Niemena, a także Kompozytor Roku, którą Krzysiek razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór Początek. Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem.

Maria Peszek

Wokalistka, performerka, autorka tekstów i aktorka. Przez 10 lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg nagradzanych ról. Współpracowała m.in. Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, czy Kazimierzem Kutzem. Od 2005 r. koncentruje się na twórczości muzycznej.

Wydała cztery albumy solowe: „miasto mania” (2005), „maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012). „Karabin” (2016). Każdy z nich wywoływał burzę i okazywał się artystycznym oraz komercyjnym sukcesem. Uczyniło to z artystki jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy. Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. To autorka bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających opinią publiczną.

Zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.

W styczniu tego roku, po koncertowej przerwie Artystka wróciła z bandem w nowym składzie i z nowymi, zaskakującymi aranżami w ramach entuzjastycznie przyjmowanej SORRY POLSKO SUPER TOUR.

KARAŚ/ROGUCKI

Duet, który pojawił się na polskim rynku muzycznym po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który już za tydzień ujrzy światło dzienne w formie albumu.

Natalia Przybysz

Wokalistka i autorka tekstów, której muzyczna droga zaczęła się od legendarnej formacji Sistars. Od przeszło dekady z powodzeniem realizuje solową karierę. Jesienią 2019 wydała szósty album pt. „Jak malować ogień”. To kolejna autorska płyta Natalii Przybysz. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach: „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe oraz mądre teksty. „Jak malować ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy już przez kilka lat.

Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączyli Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

– „Jak malować ogień” jest o tym, jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej… Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej- tak o płycie mówiła Natalia Przybysz.

Karolina Czarnecka

Artystka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście.

W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę „Córka”, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki „Zjawa” czy „Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlami „Anaruk” i „Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku. Płytę promowała trasa koncertowa „Solarium 2.0 18/19”. Artystka zagrała również znakomicie przyjęte koncerty na Pol’and’Rock Festival 2019 oraz na Scenie Ż Męskiego Grania w Krakowie.

W listopadzie 2019 ukazała się płyta „Cud”, którą promują single „Módl się za nami” i „Trzydzieści”. Artystka mówi o „Cudzie”: Jest rapowo i folkowo. Konserwatywne wartości i magię Podlasia zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam Wschód z Zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.

Muniek Staszczyk

Artysta aktywnie działał po zawieszeniu działalności formacji, której był liderem, czyli T.Love. 18 października 2019 r. odbyła się premiera nowego solowego albumu Muńka Staszczyka „Syn miasta”. Jest to produkcja zrealizowana z udziałem wielu artystów i kilku producentów muzycznych. Na płycie znajdą się kompozycje m.in. Króla, Dawida Podsiadło i Olka Świerkota, Wojciecha Waglewskiego, Jurka Zagórskiego (współpracującego m.in. z Natalią Przybysz, Krzysztofem Zalewskim), Kasi Piszek (współpracuje z Brodką i Arturem Rojkiem), Janka Pęczaka (T.Love).

Autorem tekstów jest oczywiście Muniek, choć zdarzają się wyjątki. Współpracą koncepcyjną i kierownictwem produkcji zajmuje się Paweł Walicki/ ART2 Music Management, menedżer m.in. zespołów VooVoo, Waglewski Fisz Emade, Julii Marcell, a także Muńka Staszczyka. Pierwszy singiel „Pola” ukazał się w czerwcu.

Exit mobile version