POLSKA

Belweder i Zamek w Wiśle otwarte dla zwiedzających

26. Europejskie Dni Dziedzictwa

Z okazji 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej udostępnia do zwiedzania dwa obiekty.

W niedzielę 16 września 2018 roku można zwiedzić:

Rezydencję Prezydenta RP Belweder (g.11.00-17.00),
Rezydencję Prezydenta RP Zamek w Wiśle – Narodowy Zespół Zabytkowy (g. 13.00-17.30).

Zabytkowe obiekty wpisują się w historię Rzeczypospolitej, łącząc się – poprzez osoby i wydarzenia – z odzyskaną przed stu laty niepodległością oraz procesem jej utrwalania.

W Belwederze zwiedzającym zostaną udostępnione m.in.: gabinet Józefa Piłsudskiego, w którym znajduje się wiele autentycznych pamiątek po Marszałku, oraz inne sale, m.in. Marmurowa, Malinowa Pompejańska i Kominkowa. Wejście do Belwederu od strony pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Rezydencja Prezydenta RP Zamek – Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle, wybudowany w latach 1929-1930, jest darem Ślązaków dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego i jego następców. Zamek należy do grupy najważniejszych w kraju realizacji awangardowych z tego okresu. W rezydencji można zobaczyć m.in. autentyczne meble z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzanie Rezydencji w Wiśle odbywa się w grupach, po uprzednim zgłoszeniu do recepcji Zamku Dolnego, w godzinach: 13.00, 14.30, 16.00 oraz 17.30.

Warunkiem zwiedzenia Rezydencji Prezydenta RP jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na teren obiektów nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych oraz pojemników z płynami.
(KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button