SIATKÓWKA

Beach Pro Tour Doha. Michał Bryl i Bartosz Łosiak zdobyli złote medale

Siatkówka plażowa

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zdobyli złoty medal w turnieju Beach Pro Tour Doha.

W finale Polacy pokonali Włochów Paolo Nicolai/Samuele Cottafava 2:0 (21:18, 21:15).

To na boiskach Al Gharafa Beach Courts w Doha wygrali turniej siatkówki plażowej kategorii Challenge.

Polacy pod koniec marca w Rosarito (Meksyk) zajęli czwarte miejsce w Beach ProTour Elite 16. W meczu o brązowe medale ulegli norweskiej parze Mol/Sorum 1:2. Kilka dni wcześniej sięgnęli po złote medale Beach ProTour Challenge w Tlaxcali (Meksyk).

Brązowy medal w Doha zdobyli Ermacora/Pristauz, którzy pokonali De Groota/Boermansa (Holandia) 2:0 (21:17, 21:18).

Wyniki półfinałów:

• Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Martin Ermacora/Moritz Pristauz 2:0 (21:18, 23:21)
  • Paolo Nicolai/Samuele Cottafava Stefan Boermans/Yorick de Groot 2:1 (16:21, 21:9, 15:11)

Od 19 do 22 maja w tureckim Kuşadası odbędzie się kolejny Challenge. Bryl i Łosiak w swoich planach startowych nie mają tego turnieju.

Kolejny turniej zaplanowali dopiero w Ostrawie, gdzie od 25 do 29 maja rozegrany zostanie Elite 16.