TRÓJMIASTO

Bałtyk. Gdyńskie morsy zainaugurowały sezon kąpielowy

Morsowanie w morzu

Gdyńskie morsy w sobotę oficjalnie zainaugurowały sezon kąpielowy i zarażają pozytywnym myśleniem.

Zaledwie kilkanaście stopni i… kilkudziesięciu chętnych do morskich kąpieli pojawiło się na gdyńskiej plaży w sobotnie południe. Nadeszła pora roku, w której swoją aktywność rozpoczynają ci, którym chłód niestraszny – morsy. Za nami oficjalna inauguracja sezonu w wykonaniu gdyńskiego stowarzyszenia, które zrzesza fanów orzeźwiających kąpieli w zimnym morzu. Do Gdyni uczestnicy zjechali z różnych stron kraju, a powitał ich wiceprezydent ds. rozwoju, Marek Łucyk.

Morsowanie to aktywność coraz bardziej popularna wśród różnych grup wiekowych, chociaż najbardziej cenią ją sobie nieco starsi uczestnicy, którzy odczuwają wiele korzyści zdrowotnych. Ich organizmy nabierają odporności, część morsów wręcz zapomina o chorobach takich jak grypa czy okresowe przeziębienia. Nic dziwnego, że w sobotę mieli nadzieję na… nieco niższą temperaturę wody!

– To jeszcze nie jest pogoda dla morsów, ale mamy bardzo napięty harmonogram na ten sezon i dlatego zaczynamy już 5 października. Jesteśmy zaskoczeni, bo przyjechały do nas morsy z Katowic, Sosnowa, Łeby, Elbląga, Malborka, Brodnicy czy Gniezna. Cieszymy się, że zechcieli przyjechać właśnie do nas – mówiła Małgorzata Wlazło, prezes stowarzyszenia Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka. – Aby zacząć, wystarczy zgłosić się do nas, przyjść na dwie pierwsze kąpiele, najważniejsza jest w zasadzie pierwsza. Jeżeli ktoś ją przetrwa i się nie przerazi, to może przyjść na następne i wtedy pokierujemy go, co zrobić, aby do nas dołączyć – dodała.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button