MOTOSPORT

Baja Russia Northern Forest. Załoga Kamena Rally Team prowadzi. Magda Zając zakopała się w zaspie

Rajdy w Rosji

12 lutego odbył się kolejny etap rajdu Baja Russia Northern Forest.

Rywalizacja nie przebiegła jednak zgodnie z planem ze względu na warunki na trasie – odcinki numer pięć i siedem zostały skrócone ze względu na stan nawierzchni. Magda Zając i Michał Ogórek, pomimo walki z zaspami i kary za nieukończenie odcinka w wymaganym czasie, przejechali etap w dobrym stylu.

Rajdy. Magda Zając i Michał Ogórek (fot. pras.)

Na początku etapu ekipa jadąca Dacią Duster zakopała się w jednej zasp, przez co straciła wiele czasu – wydostać się pomógł im inny zespół. Kolejne odcinki nie sprawiły polskim zawodnikom dużych problemów, choć przyznają, że w niektórych miejscach musieli bardzo uważać na samochód.

Dzień kończymy w dobrych humorach. Wprawdzie zaczęło się bardzo słabo, bo na pierwszym odcinku zakopaliśmy się w zaspie i pół godziny próbowaliśmy się odkopać. Na szczęście ktoś za nami jechał i nas wyciągnął, bo sami nie dalibyśmy rady się wydostać. Straciliśmy jednak ponad pół godziny, więc dostaniemy karę za nieukończenie odcinka w czasie. Potem wszystko poszło już bez problemu, mieliśmy dość dobre czasy. Ogólne wrażenia są wspaniałe, krajobraz jest piękny. Jednak trzeci przejazd tą samą trasą był mordęgą, bo znajdujące się na niej dziury były niebezpieczne dla samochodów. Trzeba było jechać i liczyć na to, że nic nie odpadnie – powiedziała Magda Zając.

Rajdy. Magda Zając i Michał Ogórek (fot. pras.)

O nawigacji na tym etapie, ale także warunkach opowiedział Michał Ogórek, pilot załogi:

Kolejne przejazdy to była walka o to, aby samochód wytrzymał. Jeśli chodzi o nawigację, to były takie odcinki, gdzie pilot przez trzy kilometry nie miał nic do mówienia. Było szybko, równo i bez właściwie żadnych manewrów. Były jednak też takie miejsca, gdzie naprawdę trzeba było sporo mówić. Natomiast, nawigacyjnie trasa jest bardzo sympatyczna, właściwie nie ma miejsc, gdzie można się pomylić. Trochę więcej pracy czekało mnie na ostatnim odcinku, który został przez organizatora skrócony ze względu na zniszczenia trasy. Trzeba było szybko przeliczać wszystkie odległości między manewrami, ale ogólnie przebiegło to bez żadnych zakłóceń.

Zawodnicy uplasowali się na szóstej pozycji w klasyfikacji klasy T2 w Mistrzostwach Rosji.

Kamena Rally Team (fot. Kamena Rally Team)

Kamena Rally Team: 6 – odcinków specjalnych i 6 – pierwszych miejsc w tej grupie

Druga polska załoga, Kamena Rally Team, w składzie Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, była w sobotę najlepsza w klasie T4 i w ogólnej klasyfikacji etapu Pucharu Świata FIA.W niedzielę dwa odcinki w lasach północnej Rosji o łącznej długości 211 km.

13 lutego to ostatni dzień zmagań na terenie obiektu Igora Drive, oddalonego od Sankt Petersburga o 54 kilometry. Pierwsi zawodnicy na trasę wyruszą o 9:00 czasu lokalnego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button