MOTOSPORT

Baja Russia Northern Forest 2022. Magda Zając w TOP 5. Załogę Kamena Rally Team zdyskwalifikowano

Rajdy w Rosji

13 lutego zakończył się drugi etap rajdu Baja Russia Northern Forest, wieńczący całe zawody.

Niedzielne odcinki, trudne i techniczne, wymagały od zawodników dużego skupienia. Magda Zając i Michał Ogórek zmagania na Igora Drive zakończyli w najlepszej piątce klasy T2 Mistrzostw Rosji.

Rajdy. Magda Zając i Michał Ogórek (fot. pras.)

Trzeci dzień rajdu Baja Russia był wymagający dla kierowców, jak i pilotów – ostatnie odcinki zawodów, ósmy i dziewiąty, były długie, ale także wymagające technicznie i trudne. Nawigacja także nie należała do najłatwiejszych.

– Tak naprawdę to szkoda, że to już koniec. Rozjeździłam się i chętnie ścigałabym się dalej. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z tego dnia. Nie był łatwy, jesteśmy trochę zmęczeni, ale było dobrze. Nie wiem jeszcze, które zajęliśmy miejsce, bo nie ma oficjalnych wyników. Może to być czwarte albo piąte, więc naprawdę szkoda tego zakopania w zaspie na początku rajdu. Gdyby nie to być może znowu byłoby podium tak jak w zeszłym roku. Nie można jednak mieć wszystkiego – powiedziała Magda Zając, śmiejąc się po dotarciu na metę rajdu.

Dotarliśmy na metę Baja Russia 2022, z czego się cieszymy. Dzisiejsze odcinki były o wiele dłuższe, niż poprzednie i dodatkowo były też bardzo wymagające oraz trudne technicznie. Z perspektywy prawego fotela było bardzo dużo pracy, dużo informacji do przekazania kierowcy. Dzisiaj nie mieliśmy większych przygód. Na razie czekamy na wyniki, bo w tej chwili rozpatrywane są wszystkie korekty czasów. Sami staliśmy dzisiaj na jednym odcinku prawie osiem minut, bo ktoś blokował trasę. Czekamy więc na decyzję sędziów i to koniec rajdu – podsumował po przekroczeniu linii mety pilot, Michał Ogórek.

Rajdy. Magda Zając i Michał Ogórek (fot. pras.)

Chwilę później nadeszło ogłoszenie wyników – zespół ten uplasował się piątym miejscu klasy T2 na drugim etapie, co dało mu tę samą pozycję w klasyfikacji końcowej kategorii T2 w Mistrzostwach Rosji.

Rajd Baja Russia był dla Magdy Zając pierwszym przystankiem w drodze na Dakar 2023 – polska zawodniczka, zmierzając do tego celu, planuje wziąć udział jeszcze, chociażby w Fenix Rally, Andalucia Rally, czy Africa Eco Race.

Kamena Rally Team (fot. Kamena Rally Team)

Dyskwalifikacja Kamena Rally Team

„Musimy przekazać przykrą wiadomość!

Ale właśnie nas zdyskwalifikowano z powodu niewłaściwego parametru w pojeździe.

To jest najgorszy dzień w naszej rajdowej karierze.

Chwilowo nie mamy siły napisać nic więcej.

Przepraszamy, nie chcieliśmy Was zawieść” – napisała na FB ekipa z Kamena Rally Team.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button