MOTOSPORT

Bahrajn. FIA WEC. Robert Kubica z zespołem Prema czwarty

2022 FIA World Endurance Championship

Seria długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship) zakończyła się w Bahrajnie.

Była to szósta i ostatnia.

W klasie LMP2 zespół Prema z Robertem Kubicą zajęli ostatecznie czwarte miejsce.

Oprócz Polaka w tej ekipie jeszcze za kierownicą zasiedli: Szwajcar Louis Deletraz oraz debiutant Włoch Lorenzo Colombo.

W Bahrajnie rozegrano ośmiogodzinny wyścig na torze Sakhir.

Pierwszy pojechał Kubica, który z dziesiątego pola na starcie był piąty. Potem kierownicę przejął Colombo, dzięki czasami nawet prowadził. Następnie Deletraz jechał jako drugi w stawce. Po uzupełnieniu paliwa spadł poza podium.

W sześciu startach w tym roku zespół Prema raz stanął na podium. W czerwcu podczas 24-godzinnym wyścigu Le Mans wywalczył drugą lokatę w LMP2.

W klasyfikacji generalnej WEC wygrała ekipa Toyoty, która triumfowała też w Bahrajnie. W kategorii LMP2 zwyciężył brytyjski zespół JOTA.

Prema Team zakończyła sezon 2022 jako piąta.

Polski zespół Inter Europol Competition (Jakub Śmiechowski, Esteban Gutierrez i Alex Brundle) zakończył w Bahrajnie na 14. pozycji i na 10. w klasyfikacji generalnej.