TENIS

Australian Open. Jan Zieliński awansował do półfinału debla

Melbourne

Podczas Australian Open 2023 Jan Zieliński z Hugo Nysem awansowali do półfinału turnieju deblowego.

Ćwierćfinałowymi rywalami duetu Zieliński-Nys w Melbourne byli Francuzi Benjamin Bonzi i Arthur Rinderknech.

W 1/4 finału polsko-monakijska para pokonała duet francuski 6:1, 6:4.


O finał zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku Francuzi Jeremy Chardy / Fabrice Martin – Salwadorczyk Marcelo Arevalo / Holender Jean-Julien Rojer (rozstawieni z numerem trzecim).

23 stycznia późniejszym popołudniem awans do ćwierćfinału wywalczył Jan Zieliński (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) w parze z Hugo Nysem z Monako. Powtórzyli w ten sposób swój najlepszy wynik wielkoszlemowy osiągnięty wspólnie we wrześniu ubiegłego roku w nowojorskim US Open.

W poniedziałek Zieliński i Nys wyeliminowali parę rozstawioną z numerem drugim w drabince Amerykanina Rajeeva Rama i Brytyjczyka Joe Salisbury’ego 6:7 (4-7), 7:6 (8-6), 6:2, po dwuipółgodzinnej walce. W ten sposób zrewanżowali się im za niedawną porażkę w nowojorskim ćwierćfinale.

26-latek jest blisko sprawienia sensacji. Czy dołączy do Łukasza Kubota i Wojciecha Fibaka? Wkrótce zobaczymy.

To największy jego sukces w swojej karierze. Polak w Wielkim Szlemie najdalej dotarł w ubiegłorocznym US Open z Nysem do ćwierćfinału.

Będziemy wciąż zaznaczać, że haniebne jest to, że rosyjscy oraz białoruscy tenisiści grają w tenisowych imprezach. Skandalem jest to też, że dla innych tenisistów ważniejsze są pieniądze, niż to co dzieje się na Ukrainie z powodu agresji Rosji. Oni też mają „krew na rękach” niewinnych cywilów ukraińskich!

Zakazać natychmiast na dziesięciolecia brania udziału putinowskich sportowców w jakichkolwiek zawodach!

Warto także wykluczyć sportowców z innych krajów, m.in. z Iranu, Węgier, Turcji, Indii. Te państwa albo pomagają Rosji w wysyłaniu broni albo blokują wejście Finlandii i Szwecji do NATO albo stanowczo nie sprzeciwiają się tej wojnie, ciągle kupują od Rosji gaz czy ropę, itd.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button