FESTIWALEKONCERTYMUZYKA

Audioriver 2019. „Tęczowy numer”, Chillout Zone – dzień pierwszy w Płocku [ZDJĘCIA]

Audioriver 2019

Pierwsze dźwięki elektroniki witały festiwalowiczów na płockim Starym Rynku. Otwarciu bram towarzyszył tradycyjny już deszcz, który tylko podgrzał plażową atmosferę. A gorąco było aż do 7 nad ranem, kiedy kończyły się ostatnie sety w Circus Tencie i Kosmosie. Festiwal Audioriver ruszył, przed nami dzień drugi.

Mocnym punktem pierwszego dnia okazał się Polo & Pan Live. Francuski duet zadedykował ze sceny wszystkim Polakom numer „Arc-en-ciel” — czyli „Tęcza”. Taneczny set był jednym z jaśniejszych punktów programu otwarcia i na długo zapadnie w pamięci uczestników. Na innych scenach było równie intensywnie. Warto wspomnieć zachwycającą Jaydę G na Burn Stage’u, Andy C ft. Tonn Piper w Hybrid Tent czy Sama Paganiniego w Circusie.

Odwołany tuż przed festiwalem przyjazd Black Madonny, która nie mogła przyjechać do Polski z powodów osobistych, nie okazał się problemem. Przedłużone sety na Burn Stage’u trzymały w napięciu do samego rana i pozwalały dłużej cieszyć się kontaktem z mocnym line-upem sceny.

Strzałem w dziesiątkę okazał się też nowy Chillout Zone. Zalesiona strefa, magicznie oświetlona lampionami rozstawionymi wśród drzew, z własną sceną, była nie tylko schronieniem dla zmęczonych, ale oferowała też dużo dobrej, choć mniej tanecznej, muzyki. Kojące dźwięki elektro płynęły tam do 5 nad ranem.

Wśród 11 scen i stref muzycznych miejsce dla siebie znalazły też strefy Fundacji #sexedPL i Komisji Europejskiej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Co nas czeka drugiego dnia? Najpierw Sobótka, czyli dzienny program Audioriver. W tym roku to panele o teraźniejszości i przyszłości muzyki elektronicznej, Q&A z gościem Fundacji #sexedPL — Michałem Pozdałem, a wieczorem muzyczny bifor. A na plaży zanosi się na oblężenie sceny głównej, której line-up powala: Eltron, Afterhuman Afterparty by Manoid & Hashimotowiksa, Jon Hopkins Live, Wilkinson Live, The Blaze i Modeselektor Live.

14. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 26–28 lipca 2019 r. w Płocku.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button