TEATR

Anna Seniuk po raz kolejny zachwyca „Pchłą Szachrajką”. Tym razem w Teatrze Groteska [ZDJĘCIA]

"Pchła Szachrajka" w Teatrze Groteska

„Chcecie bajki? Oto bajka….” , ten charakterystyczny początek wiersza Jana Brzechwy zna prawie każdy, a Anna Seniuk związana jest już z nim 40 lat.

Zaczęło się od tytułowej roli w przedstawieniu Teatru Telewizji w reżyserii Macieja Wojtyszki z doborową obsadą aktorską. Później przedstawienia w Teatrze Powszechnym, gdzie grała z Joanną Żółkowską i Mariuszem Benoit, płyta z przedstawieniem muzyczno – aktorskim, spektakle w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Tym razem „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk zawitała w odmłodzonej wersji do Krakowa. W Teatrze Groteska można oglądać spektakl od 20 do 24 września.

W rolę tytułową wcieliły się Katarzyna Polewany i Gabriela Oberbek. Obie panie wywiązują się ze swojej roli znakomicie. Wspaniałe prze aranżowana muzyka Macieja Małeckiego to również silny punkt programu. Za skoczną choreografię odpowiada Aleksandra Osowicz, a oszczędna scenografia Anny Sekuły stanowi doskonałe tło dla bardzo pomysłowych i kolorowych kostiumów.

„Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk to bardzo lekka, kolorowa, roztańczona i rozśpiewana sztuka, którą docenią zarówno najmłodsi jak i starsi widzowie. Dla rodziców i dziadków to wspaniały powrót do przeszłości, a dla młodych być może pierwszy kontakt z klasyką.

„Chcecie bajki?…”…. to idźcie do Groteski na przedstawienie i bawcie się równie dobrze jak my.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button