PIŁKA NOŻNA

Anna i Robert Lewandowscy pomagają w walce z koronawirusem. Milion euro i 10% ze sprzedaży kawy

Walka z koronawirusem

Robert i Anna Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z epidemią koronawirusa.

21 marca na Instagramie napisali:

„Wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni.”

Pieniądze te już są przelewane do 21 jednoimiennych szpitali zakaźnych w Polsce. I tak, np. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach otrzymał ponad 200 tysięcy złotych.

Ponad 200 tysięcy złotych trafiło też do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Robert Lewandowski dodatkowo podzieli się zyskami ze sprzedaży kawy!

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej ruszył z pomocą osobom starszym i uruchomił Centrum Pomocy dla Seniorów.

– W tej trudnej sytuacji, kiedy świat został zaatakowany koronawirusem, a jego ofiarami padają głównie osoby starsze, nie wolno nam, Instytutowi, stać biernie z boku. Nasza fundacja ma obowiązek stanąć na wysokości zadania i dostarczyć wiedzę, wsparcie i pomoc osobom, których los dotyka teraz tak boleśnie – mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej i dodaje – otrzymaliśmy dziś przemiłą informację, o tak ważnym wsparciu dla nas. Właściciel marki RL9 Coffee, na prośbę Roberta Lewandowskiego, przekaże naszej fundacji wartość 10% ze sprzedaży kawy, na wsparcie programu pomocowego dla seniorów. W tej sytuacji każda złotówka ma ogromne znaczenie, każdy gest staje się bezcennym.

Akcja #seniorsamwdomu kierowana jest do młodych, aby swoją postawą pokazali, że są z seniorami w nowy, bezpieczny sposób. O akcji w mediach społecznościowych oraz na stronie www.abcsenior.com czytamy: ”Święta w domu i bez Internetu? Ciężko to sobie wyobrazić. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie, co czują Seniorzy, którym jakby świat zatrzasnął przed sobą drzwi.”.

– Seniorzy w tej sytuacji potrzebują przede wszystkim poczucia, że nie zostali zostawieni sami sobie. Poza oczywistą pomocą w zakupach i załatwianiu bieżących spraw, powinniśmy otoczyć ich uwagą i być z nimi w mądrym, bezpiecznym kontakcie – mówi Marzena Rudnicka.

„Razem” w tych czasach nabiera nowego znaczenia. Seniorzy powinni widzieć, że jesteśmy teraz z nimi, może inaczej, ale razem. Zapraszamy chętne osoby i podmioty do wspólnego działania dla dobra osób starszych.

Anna Lewandowska przekaże 5000 posiłków dla lekarzy walczących z COVID-19

Medycy z Oddziału Zakaźnego, Oddziału Dermatologii zamienionego na zakaźny, OIOMu oraz SORu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie otrzymają 5000 posiłków od Anny Lewandowskiej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button