POLSKA

Agata Kornhauser–Duda i Mariusz Błaszczak. Spotkanie wielkanocne ze służbami mundurowymi

Polska

– To dla mnie wielki zaszczyt, ze mogę dzisiaj w imieniu swoim oraz ministra Mariusza Kamińskiego podziękować Wam za Waszą służbę i złożyć wielkanocne życzenia – powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik do funkcjonariuszy i żołnierzy.

W środę, 13 kwietnia br. w Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygadzie w Lublinie odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i wolontariusze pomagający uchodźcom z Ukrainy. W spotkaniu wzięli również udział żołnierze.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Litwy, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Spotkanie świąteczne w Litewsko–Polsko–Ukraińskiej Brygadzie LITPOLUKRBRIG w Lublinie Pierwsza Dama rozpoczęła od przekazania słów prezydenta Andrzeja Dudy, który w tym czasie wraz z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy udał się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

– Mąż prosił, by przekazać Państwu bardzo serdeczne pozdrowienia, podziękowania za Państwa codzienną służbę, ale przede wszystkim prosił, by przekazać wyrazy największego szacunku i uznania za Państwa działania i zaangażowanie w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Prosił o przekazanie życzeń, aby nadchodzące święta były źródłem nadziei na lepsze jutro i źródłem pokoju – mówiła Agata Kornhauser–Duda.

Małżonka prezydenta stanowczo potępiła agresję Rosji na Ukrainę i podkreśliła, że „jak każda żona, każda matka, każda kobieta” nie godzi się bezprawne akty terroru.

– Nie godzę się na to, żeby ginęły niewinne ofiary tej wojny, przede wszystkim dzieci i kobiety. Nie godzę się na to, by kobiety były gwałcone przez rosyjskich żołnierzy. Trzeba nazwać sprawę po imieniu: to jest bestialstwo i akt ludobójstwa, które muszą zostać przez wszystkich potępione, a sprawcy powinni zostać ukarani – oświadczyła.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentował wiceszef resortu Maciej Wąsik. Sekretarz stanu w MSWiA podkreślił, jak ważna jest służba funkcjonariuszy i żołnierzy oraz praca wolontariuszy, zwłaszcza teraz, kiedy za wschodnią granicą Polski trwa wojna.

– Chciałbym podziękować za codzienną, ciężką, często niewidoczną służbę. To wielka rzecz. Zdajemy sobie sprawę, jak wielki to wysiłek – zaznaczył.

Wiceszef MSWiA mówił o dramatycznej sytuacji na Ukrainie.

– Putin wydał dekret, na mocy którego Ukraińcy z zajętych terenów mają być przesiedlani na Syberię. To są nieludzkie decyzje. Zdajemy sobie sprawę, że reakcją ludności cywilnej na te działania jest ucieczka – podkreślił.

Nawiązał również do polskiej pomocy uchodźcom z Ukrainy.

– Musimy być przygotowani na to, aby żołnierze ukraińscy, którzy walczą z najeźdźcą wiedzieli, że ich żony, dzieci i matki są bezpieczne w Polsce. Każdy, kto służy ojczyźnie myśli o tym, by jego rodzina była bezpieczna – powiedział.

Jak dodał, w Polsce jesteśmy bezpieczni dzięki sojusznikom, wojsku i służbom takim jak: Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna oraz druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych.

– Za parę dni będziemy obchodzić Święta Wielkanocne – to czas nadziei, zwycięstwa życia nad śmiercią. Wielu z Was będzie w tym czasie na służbie, ale mam nadzieję, że znajdziecie chwilę dla rodziny i na odpoczynek. Życzę Wam wszelkich błogosławieństw na te święta, wszystkiego dobrego – dodał wiceminister Maciej Wąsik.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button