POLSKA

Afera mailowa Dworczyka. Szłapka złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez Morawieckiego. Lewica: „Przyłębska wyroki na telefon”

Lewica: Minister Dworczyk pod Trybunał Stanu

Przewodniczący Nowoczesnej poseł Adama Szłapka złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Julię Przyłębską, Mateusza Morawieckiego oraz Michała Dworczyka w związku z ujawnionymi kolejnymi mailami.

Wysłał również skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na niedzielną audycję TVP „Pytanie na śniadanie”, w której insynuowano drobnym kupcom na targowiskach oszukiwanie swoich klientów.

„Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

W imieniu własnym, na podstawie art. 304 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1987 z późn. zm) (zwany dalej k.p.k) składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa:

1. podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Mateusza Morawieckiego, Julię Przyłębską oraz Miachała Dworczyka, w związku z przekroczeniem uprawnień, działając na szkodę interesu publicznego, co wyczerpuje znamiona art. 231 k.k. §1. w związku z art. 10 oraz art. 173 Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

UZASADNIENIE

Portal „Poufna Rozmowa” opublikował kolejny mail pochodzący ze skrzynki Michała Dworczyka – korespondencja została zaadresowana do premiera 7 stycznia 2019 roku. Jak wynika wprost z treści maila, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk miał omawiać z Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską daty rozpraw oraz przydział sędziów przypisanych do konkretnych spraw.

W demokratycznym państwie prawa takie działania są absolutnie niedopuszczalne. Trójpodział władzy, a co za tym idzie niezależność Sądów i Trybunałów, jest gwarantem równowagi oraz wzajemnym bezpiecznikiem.

Art. 10. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.

Art. 173. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Dziś praktyka ustalania wspólnej strategii podejmowania decyzji przez rząd oraz Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej jest na porządku dziennym. Nie może być naszego przyzwolenia na tego typu działanie. Treści ujawnione w poniższym mailu, oraz wcześniejszych, jednoznacznie wskazują, że w Polsce nie ma skutecznej ochrony prawnej. Osoby sprawujące władzę wykonawczą są w bliskim kontakcie z przedstawicielami władzy sądowniczej, konsultują z nimi najważniejsze decyzje personalne i merytoryczne.

Ten mechanizm ma znamiona funkcjonowania zorganizowanej grupie przestępczej.

Poniżej zamieszam pełen zapis przytaczanej w piśmie korespondencji pomiędzy najważniejszymi osobami w państwie.

Podsumowując, realizacja znamion przestępstw określonych w wyżej wymienionym artykule powinna stać się przedmiotem badania prokuratury.

Mając na uwadze należało wnieść jak we wstępie.”

„SKARGA w sprawie audycji TVP – „Jak oszukują nas na bazarkach i targowiskach?”

W programie „Pytanie na śniadanie” z 3 lipca 2022 r. prowadzący Robert El Gendy oraz Małgorzata Opczowska przepytywali zaproszonych gości na temat oszustw, jaki są stosowane przez sprzedawców na targowiskach. W toku programu sugerowali oni, że sprzedawcy mają różne pomysły jak oszukać klientów, z czego niektóre były skrajnie niedorzeczne („A takie jajka z dwoma żółtkami, to sugerują co?”).

Mimo zapewnień zaproszonych gości, że wskazywane oszustwa są incydentalne, prowadzący brnęli w różnego rodzaju insynuacje, a całości towarzyszyły natrętne paski, nie mające wiele wspólnego z przebiegiem dyskusji tj.

• „Jak oszukują nas na bazarkach i targowiskach?”
• „Warzywa „od rolnika” często kupowane w hurtowni”
• „Jak się nie dać nabrać na wiejskie jajka i polskie truskawki?”
• „Polski czosnek prosto z Chin!”
• „Jakie pułapki zastawiają sprzedawcy na „ekofrajerów”?”

Całość programu wpisywała się w typową dla TVP nagonkę i szczucie na kolejną grupę zawodową, którą będzie można obwinić za rosnące ceny oraz inflację.”

Afera mailowa Dworczyka. „Żądamy od pani magister Przyłębskiej, aby złożyła rezygnację”

– Jeżeli pani Julia Przyłębska ma odrobinę honoru to powinna złożyć rezygnację, przeprosić i odejść – komentowali doniesienia mediów na temat maila posłowie Lewicy Krzysztof Gawkowski i Tomasz Trela. Według ujawnionej korespondencji minister Michał Dworczyk relacjonował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu swoje ustalenia z Julią Przyłębską w sprawie wyroków jakie ma wydać TK. To kolejny mail wykradziony ze skrzynki ministra w KPRM, a który ujawnia kulisy sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Minister Dworczyk pod Trybunał Stanu

– Minister Dworczyk naruszył prawo i jako funkcjonariuszowi publicznemu oraz ministrowi w KPRM powinny zostać postawione zarzuty, a już na pewno naraził się na odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu. Jeżeli minister wpływa na wyroki, to to jest Trybunał Stanu. Przyjdzie taki czas, że przed nim stanie. Dość łamania Konstytucji, dość wyroków na telefon – mówił poseł Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej przed siedzibą Trybunału Stanu. – Pan Dworczyk konsultował i pewnie mówił jaki ma paść wyrok, w kontekście spraw społecznych. Ile będą kosztowały i kiedy mają być wydane. Wyroki na telefon, to jest właśnie państwo PiS-u. Skoro tak działa Przyłębska, to tak działa i Ziobro czy Morawiecki, tak działają oni wszyscy, jak zorganizowana grupa przestępcza, która obsiała Trybunał Konstytucyjny, aby wywierać na nim presje – kontynuował.

Juila Przyłębska wyroki na telefon

– Trybunał Konstytucyjny przez lata był w Polsce traktowany jako ostoja demokracji. Prawo i Sprawiedliwość uczyniło z TK marionetkę polityczną, która ma wydawać wyroki na telefon. Wyciekające maile pana Dworczyka pokazały, iż pani Przyłębska jest sędzią dyspozycyjną. To łamanie prawa, ponieważ żaden sędzia nie powinien konsultować sowich wyroków, opóźniać rozstrzygnięcia spraw, czy też dyskutuje z politykami, jaka ma być sentencja danego wyroku – podsumował.

Trela: Mamy do czynienia z władzą, której nie obchodzi życie Polek i Polaków

– Nie do pomyślenia jest, aby urzędnik czy współpracownik premiera 40 milionowego kraju wydaje dyspozycję przewodniczącej Trybunału Konstytucyjnego w sprawach ludzi, którzy czekają na pieniądze. A głównym argumentem w sprawie jest to, że nie spina się budżet państwa – mówił poseł Tomasz Trela. – Co trzeba mieć w głowie, jak trzeba mieć skamieniałe serce, żeby igrać losem i życiem Polek i Polaków? – dopytywał.

– To że pan minister trafi pod Trybunał Stanu to ja nie mam żadnych wątpliwości, ale ważne jest to, aby ludzie widzieli, że mamy do czynienia z władzą, której nie obchodzi życie Polek i Polaków. Ich obchodzi tylko własny interes i interes ich rodzin – podsumował. – Żądamy od pani magister Przyłębskiej, aby złożyła rezygnację z zajmowanej funkcji. Ona nie jest żadnym sędzią, ale przedstawicielem władzy z Trybunale Konstytucyjnym – oświadczył.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button