MUZYKA

Aden Foyer z kolejnym singlem. Utwór „Lips” zaprasza do nostalgicznego romansu

Muzyczna Europa

Norweski artysta Aden Foyer jest już znany na całym świecie.

Niedawno przekroczył 100 milionów streamów, a to za sprawą niedawno wydanych singli „Hello Radio” i „Queen of the Night” – temu drugiemu towarzyszył teledysk z udziałem najlepszych norweskich influencerów (Emmy Ellingsen, Idun i Sofie Vollan), a także dziewczyny Adena, Emilie Billington. Teraz artysta prezentuje trzecią tegoroczną piosenkę – „Lips”.

„Lips” to opowieść o nostalgicznym romansie. Pasuje to do faktu, że natura tak rozkwita wiosną. To piosenka o młodej i radosnej miłości” – komentuje artysta.

Aden Foyer i jego współpracownik Paul Hers przyzwyczaili nas już do eksperymentów. Wspólnie szukali doskonałego balansu między nowoczesnością a starością – tym razem zainspirowało ich Los Angeles z lat 60., czyniąc „Lips” idealną piosenką na lato.

„Napisaliśmy ją w Los Angeles, znaczna większość piosenkii powstała w ciągu jednego (oczywiście słonecznego) dnia. Przez długi czas myśleliśmy, że to po prostu fajna piosenka, którą stworzyliśmy tak o, ale spodobała nam się i stała się ulubieńcem fanów podczas naszej europejskiej trasy, dlatego postanowiliśmy wydać ją latem” – dodaje.

Po sukcesie, jaki odniósł w świecie EDM i powrocie do Oslo w 2021 roku, wokalista, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista Aden Foyer wydał swój debiutancki singiel jako artysta pop, „The Ballet Girl”. Piosenka odbiła się echem wśród fanów na całym świecie trafiając na liczne listy przebojów. Swoim odważnym, zapadającym w pamięć refrenem i interesującym tekstem, Aden zauroczył najpierw użytkowników TikToka. W sierpniu artysta wystąpił przed polską publicznością na festiwalu Top of The Tops w Sopocie, a we wrześniu zaprezentował EP-kę o tym samym tytule.

„The Ballet Girl” już niedługo przekroczy 90 milionów streamów – w 2023 roku piosenka była najczęściej odtwarzanym utworem w norweskim radiu, co tylko umocniło jego status w ojczyźnie. Po udanej debiutanckiej trasie europejskiej, która obejmowała przystanki w Berlinie, Hamburgu, Warszawie, Paryżu i Amsterdamie, Aden otrzymał niedawno dwie nominacje do norweskich Grammy w kategoriach Przełom roku i Pop.

Aden Foyer nie zamierza zwalniać tempa – tego lata planuje udać się w długą festiwalową trasę koncertową po Norwegii oraz całej Europie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button