GOSPODARKAPOLSKA

Adam Szłapka ws. zmian podatkowych i podwyżek cen gazu: od 6 lat PiS niszczy polską gospodarkę

Polska

Przewodniczący Nowoczesnej poseł Adam Szłapka wypowiedział się w sprawie zmian podatkowych oraz podwyżek cen gazu, które uderzają w przedsiębiorców oraz samorządy.

Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej:

„Mamy do czynienia chaos i panikę. Wprowadzono kompletnie nieprzygotowany pakiet nazywany przez rządowych polskim ładem. Bardzo wielki chaos, do tego duże podwyżki mediów, szczególnie cen gazu. To pokazuje, że oprócz dziesiątek afer, z którymi do czynienia mamy cały czas PiS kompletnie zawala gospodarkę.

Wchodzimy w bardzo trudny czas z punktu widzenia gospodarki. To jest skutek 6 lat przez które PiS niszczył polską gospodarkę. Nieodpowiedzialna polityka Rady Polityki Pieniężnej oraz rządu doprowadziły do obecnej, złej sytuacji. Niestabilny system prawny prowadzi do tego, że w Polsce nie da się inwestować.”

Marcin Obiegły, współwłaściciel restauracji:

„Nasza historia jest krótka, bo zaczęliśmy działalność tuż przed tym jak minister Morawiecki ogłosił lockdown. Przetrwaliśmy ten trudny czas, co nie wszystkim się udało, na rynku w Poznaniu jest wiele pustych lokali. Kiedy otwarto gastronomię zaczęliśmy funkcjonować. W zeszłym roku wszystko zaczęło drożeć. Na jesień pierwsze podwyżki gazu. Teraz płacimy 4,5-krotność cen za gaz tego co wcześniej. Zmusiło to nas do przejścia na opalanie pieca drewnem. Ale nie wszyscy mają takie możliwości.

To my sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw zatrudniamy 70% pracujących Polaków i to my będziemy musieli dawać im podwyżki, żeby wystarczyło im pieniędzy na podstawowe produkty.”

Bartłomiej Ignaszewski, radny miasta Poznania:

„Z punktu widzenia samorządu wprowadzenie polskiego ładu jest straszną katastrofą. Poznań może stracić ponad 300 mln złotych. Ten rok budzi wiele obaw, ponieważ inflacja szaleje. Wzrost cen gazów przekłada się na życie wszystkich mieszkańców. Miasto będzie miało mniej pieniędzy na różne ośrodki; domy dziecka, szpitale, placówki oświatowe, miejsca z których korzystają zwykli ludzie.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button