KOLARSTWO

78. Tour de Pologne UCI World Tour. Znamy trasę i termin w 2021 roku

Tour de Pologne 2021

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia.

– Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Tegoroczne zmagania w Tour de Pologne UCI World Tour kolarze rozpoczną 9 sierpnia w Lublinie. Wielkie ściganie zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach. – Zaproponowaliśmy kilka zmian w porównaniu do ostatnich lat. Pierwsza to trasa – podkreśla dyrektor generalny firmy Lang Team.

Czesław Lang: 78. Tour de Pologne UCI World Tour – mapa (fot. pras.)

Początek zmagań zaplanowano na Lubelszczyźnie. Kolarze pojadą z Lublina do Chełma przez Roztocze. Drugi etap może pretendować do miana królewskiego. Start z perły polskiego renesansu – Zamościa, a finisz w Przemyślu, jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Trasa wiedzie m.in. przez Kalwarię Pacławską, gdzie zostanie rozegrana górska premia. Sam finisz usytuowany został na podjeździe, którego nachylenie sięga 13–15 procent.  – Ten etap prawdopodobnie ustawi klasyfikację generalną, ale jeszcze nie przesądzi o losach wyścigu, bo dalej też jest sporo trudności – zaznacza Czesław Lang.

Trzeci etap zacznie się w Sanoku, a kolarze przejadą m.in. przez Solinę, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Kalwarię Pacławską, Łańcut. Finisz zostanie rozegrany na ulicach Rzeszowa. Natomiast start czwartego odcinka będzie w Tarnowie. Malownicza trasa prowadzi wzdłuż rzeki Dunajec. Peleton przejedzie przez Krościenko, Łapszankę i dotrze do finiszu na dobrze znanym podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej.

Piąty dzień rywalizacji to start z Chochołowa, gminy Czarny Dunajec i jazda do Bielska-Białej. Zanim peleton dojedzie do ciekawej końcówki na ulicach miasta, wcześniej przejedzie przez Babią Górę, Przegibek i Kocierz. Szósty etap to niespełna 18-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Katowicach, która na pewno będzie miała wpływ na klasyfikację generalną. Wielki finał, to siódmy odcinek z Zabrza do Krakowa i finisz przy Błoniach. Tam poznamy triumfatora 78. Tour de Pologne UCI World Tour.

78 Tour de Pologne UCI World Tour będzie pokazywany w wyjątkowej oprawie. – Kibice zobaczą około pięciu godzin transmisji telewizyjnej z każdego etapu – zaznacza wicemistrz olimpijski z Moskwy.

W wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski, a imprezę poprzedzi transmisja z prezentacji ekip. W 78. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze będą walczyli w klasyfikacji generalnej, Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter, Najaktywniejszy Zawodnik, Najlepszy Polak, zwycięzca etapu, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

Przy okazji 2. etapu w Arłamowie odbędzie się też Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, który jest częścią cyklu Lang Team Race. Tradycyjnie odbędzie się też Tour de Pologne Junior, czyli cykl czterech wyścigów dla dzieci i młodzieży.

78. Tour de Pologne UCI World Tour – mapa (fot. pras.)

78. Tour de Pologne UCI World Tour 9-15 sierpnia 2021 r.

Etap 1 – 09.08 Lublin – Chełm 216 km
Etap 2 – 10.08 Zamość – Przemyśl 201 km
Etap 3 – 11.08 Sanok – Rzeszów 226 km
Etap 4 – 12.08 Tarnów – Bukovina Resort 160,5 km
Etap 5 – 13.08 Chochołów, Gmina Czarny Dunajec – Bielsko-Biała 173 km
Etap 6 – 14.08 Katowice – Katowice 18 km
Etap 7 – 15.08 Zabrze – Kraków 145 km

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button