KRAKÓW

65-latka z koronawirusem uciekła ze szpitala

Covid-19

Dąbrowicy policjanci poszukiwali pacjentki, która chcąc uniknąć hospitalizacji w związku z zakażeniem koronawirusem, oddaliła się ze szpitala.

Kobieta samowolnie opuściła szpital i udała się do domu własnym pojazdem, nie informując personelu medycznego oraz nie kontaktując się z nikim. Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu, powiedziała, że powodem oddalenia się z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej był fakt sprawowania opieki nad 90-letnią matką i chęć szybkiego powrotu do domu.

W sobotę (10.10.2020 r.) około godz. 20, oficer dyżurny dąbrowskiej komendy został powiadomiony przez służby medyczne z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej o ucieczce pacjentki, która jest zakażona COVID-19. Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno funkcjonariuszy dąbrowskiej komendy, jak i pogotowie ratunkowe. Policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalanie kierunku, w jakim zarażona kobieta się oddaliła.

Funkcjonariusze zastali 65-latkę w miejscu zamieszkania. Jak się okazało, szpital opuściła samowolnie i udała się do domu własnym pojazdem, nie informując personelu medycznego oraz nie kontaktując się z nikim. Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu, powiedziała, że powodem oddalenia się ze szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej był fakt sprawowania opieki nad 90-letnią matką i chęć szybkiego powrotu do domu. Kobieta została skierowana na izolację domową, a mundurowi poinformowali Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej o zaistniałej sytuacji, która teraz będzie oceniać czy mieszkanka powiatu oddalając się samowolnie z placówki medycznej, zachowała wymogi sanitarne i nie naraziła nikogo na możliwość zarażenia się wirusem.

Policjanci interweniujący wobec osób chorych lub z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, są wyposażeni w odpowiednie środki ochrony indywidualnej, dzięki czemu mogą służyć pomocą innym. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nas wszystkich i pamiętajmy o maseczkach, stosujmy się do obostrzeń epidemiologicznych.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button