63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. WYNIKI

63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu już za nami.

Iga Baumgart-Witan na 400 metrów wyprzedziła rywalki z czasem 52.05.
Justyna Święty-Ersetic była druga z wynikiem 52.16, a Anna Kiełbasińska była trzecia z 52.32.

W skoku o tyczce złoto zdobył Piotr Lisek z 5.83. W Arenie Toruń Paweł Wojciechowski z 5.60 był drugi. Brąz dla Roberta Sobery – 5.50.

W biegu na dystansie 60 metrów przez płotki Damian Czykier wygrał z czasem 7.71, a Dominik Bochenek dobiegł z 7.75.

Michał Haratyk został najlepszym kulomiotem z 20.92. Konrad Bukowiecki z wynikiem 20.78 zakończył zawody na drugim miejscu.

W biegu rozstawnym 4×200 metrów AZS-AWF Katowice ustanowiły klubowe halowe rekordy Polski.

W finale sprintu Ewa Swoboda triumfowała z czasem 7.15. Druga była Martyna Kotwiła i pierwsza na dystansie jednego okrążenia.

Na dystansie 400 metrów Karol Zalewski zwyciężył z czasem 46.84. Rafał Omelko był drugi – 47.12 i Jakub Krzewina trzeci – 47.14.

W biegu na 800 metrów Weronika Wyka osiągnęła 2:05.48 przed Anną Sabat (2:06.09).

Marcin Lewandowski w biegu na 3000 metrów triumfował z czasem 8:16.00. Na mecie wyprzedził Andrzeja Kowalczyka (8:20.78) i Pawła Pankratowa (8:22.46).

Agnieszka Szwarnóg i Dawid Tomala zdobyli w Arenie Toruń złote medale halowych mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

W biegu na 60 metrów przez płotki Klaudia Siciarz uzyskała trzeci w tym sezonie wynik w Europie – 7.95.

W biegu na dystansie 1500 metrów zawodniczka AZS UMCS Lublin Sofia Ennaoui jako pierwsza osiągnęła czas 4:15.62.

W biegu na 1500 metrów zwycięzcą został Michał Rozmys (3:43.41) przed Adamem Czerwińskim (3:44.95).