LOTNICZE NEWSY

6-milionowy pasażer na Kraków Airport. Ciekawostki o porcie lotniczym

Krakowskie lotnisko

Z usług krakowskiego lotniska skorzystał 6-milionowy pasażer. Kraków Airport jest jedynym portem regionalnym w Polsce, które w ciągu roku obsłużyło ponad 6 mln pasażerów.

6-milionowym podróżującym z Krakowa była pani Anna, która wybrała się w podróż do Chicago z LOT-em.

Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, pogratulował 6-millionowemu pasażerowi, podziękował pasażerom za korzystanie z usług krakowskiego lotniska, a także wszystkim pracownikom i służbom lotniskowym, dzięki których codziennej współpracy dzisiejsze wydarzenie było możliwe.

– Zgodnie z prognozami w 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzysta ponad 6,5 mln pasażerów; to tak jakby niemal każdy Małopolanin wybrał się dwukrotnie w podróż lotniczą w tym roku. Jest to możliwe dzięki szerokiej siatce połączeń, oferowanej przez ponad dwudziestu przewoźników, a także codziennej współpracy wielu osób, które dbają o bezpieczeństwo i sprawny przebieg podróży prosto z Krakowa – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

– Statystyki pokazują, że coraz więcej pasażerów korzysta z podróży lotniczej – przygotowujemy się na to. Analiza trendów oraz potencjał Małopolski i Krakowa mają swoje przełożenie w zadaniach, które stoją przed lotniskiem w ciągu najbliższych dwóch dekad – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport oraz przedstawiciele przewoźnika i firmy handlingowej obsługującej rejs wręczyli Pani Annie niespodziankę w postaci voucheru na przelot dla dwóch osób w klasie Premium Economy na dowolny rejs z siatki narodowego przewoźnika z Krakowa (także z Krakowa przez Warszawę) do dowolnego miejsca w Europie, usługę VIP w Kraków Airport i zestaw gadżetów. Na pozostałych pasażerów rejsu z Krakowa do Chicago również czekały drobne upominki.

Ciekawostki o Kraków Airport

– 8 000 km – najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana z Kraków Airport to połączenie
do Chicago,
– niemal 55 tysięcy niemowląt – podróżowało wśród 6 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Kraków Airport,
– 51.530.747 km – odległość, którą pokonały samoloty przewożąc 6 mln pasażerów na trasach z/do Kraków Airport;
dla porównania to:
– w przybliżeniu 1/18 drogi, którą przebywa nasza planeta w ciągu całego roku;
– 30 razy więcej niż Patron lotniska św. Jan Paweł II przebył podczas wszystkich pielgrzymkowych dróg w czasie swojego pontyfikatu;
– blisko 67 podróży na Księżyc tam i z powrotem;
– ponad 1 400 razy więcej niż odległość pokonana przez zawodników wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznych XXI Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button