ŁÓDŹ

50 tys. łodzian wzięło udział w Obchodach Stulecia Niepodległości

100-lecie Niepodległej Polski

Około 50 tys. łodzian i bawiło się i wzięło udział w wydarzeniach zorganizowanych z okazji 100-lecia Niepodległej w Łodzi: Paradzie Niepodległości, Pikniku Niepodległościowym, pokazie świetlno- laserowym, Igrzyskach Wolności i innych wydarzeniach rocznicowych.

Parada Niepodległości w Łodzi (fot. UMŁ)

Ulicę Piotrkowską przystroiło 400 flag, kotyliony i szarfy na fasadach kamienic. Uczestnicy wydarzeń otrzymali 2,5 tys, biało-czerwonych balonów, ponad 1 tys. kotylionów, okolicznościowych nalepek i znaczków. Rozdano też 1,5 tys. biało-czerwonych flag.

Symbolicznie do wojska polskiego w namiocie rekonstruktorów Legionów Polskich podczas pikniku Niepodległościowego na rynku Manufaktury zapisało się ponad 500 łódzkich ochotników. Otrzymali oni reprinty książeczki wojskowej z 1918 r. Reprint z nr. 1 otrzymała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Igrzyska Wolności w Łodzi. Donald Tusk (fot. UMŁ)

Z relacji uczestników uroczystości wynika, że największymi atrakcjami pikniku i Parady Niepodległości były pokazy grup rekonstrukcyjnych i broń pancerna z epoki prezentowana w Manufakturze. Bardzo duże wrażenie zrobiła również 123 metrowa flaga Polski, której długość odpowiada długości pozostawania naszej Ojczyzny pod zaborami.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button