POLITYKAŚWIAT

50. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Duda: Polska najszybciej rozwijającym się rynkiem świata

Światowe Forum Ekonomiczne 2020 w Davos

Prezydent Andrzej Duda przebywa na 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

22 stycznia prezydenta RP wziął udział w debacie Growing Europe: The Economic Vitality of Central and Eastern Europe.
Potem spotkał się z Sekretarzem Generalnym OBWE Thomasem Gremingerem.

Dzień wcześniej prezydent Andrzej Duda podkreślał, że Polska jest wielokrotnie wymieniana jako kraj, który jest liderem w naszej części Europy, bardzo dynamicznie się rozwija i w tym zakresie stanowi także przykład dla innych krajów. Wizycie towarzyszą spotkania z przywódcami państw oraz z przedstawicielami biznesu.

Wizytę w Davos Andrzej Duda rozpoczął we wtorek od spotkania z liderami biznesu i od dyskusji na temat znaczenia innowacji rozwoju gospodarczego (sesja pt. Fostering innovation led economic growth?). W swoim wystąpieniu zaznaczył, że Polska jest pod tym względem liderem wzrostu w Europie Środkowej i Wschodniej. Wskazał, że w ostatnich latach nasz średni roczny wzrost PKB wyniósł około 4% i jest to jeden z najwyższych wskaźników wzrostu w Europie.

– Uważamy, że inwestycje w obszarze nowych technologii są najskuteczniejszą strategią zwiększania wydajności i wspierania wzrostu gospodarczego – podkreślał prezydent. Wspomniał między innymi o projekcie „Startupy w Pałacu”, którego celem jest wspieranie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym także partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

Kolejnym punktem pobytu na WEF było otwarcie Domu Polskiego.

– Polskie władze i firmy mają wielkie ambicje. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej otwarci na partnerów międzynarodowych – mówił na 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos prezydent Andrzej Duda, otwierając Dom Polski.

Prezydent wskazywał, że Polska znajduje się wśród najszybciej rozwijających się rynków Europy i świata. – Dwa lata temu dołączyliśmy do grupy najlepiej rozwiniętych ryków. Wymiana handlowa rośnie – powiedział. Dodał też, że spowolnienie gospodarcze obserwowane w wielu państwach na świecie nie ma negatywnego wpływu na polską gospodarkę.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button