KATOWICE

50 lat zajezdni w Bytomiu – Stroszku [ZDJĘCIA][WIDEO]

Bytom

W sobotę 22 września br. bytomska zajezdnia obchodziła swoje 50-lecie.

Jednak okazji do świętowania było co nie miara. Poza 50-leciem zajezdni, Tramwaje Śląskie S.A. świętowały, również 120-lecie Elektrycznego Tramwaju oraz Tydzień Zrównoważonego Transportu Miejskiego.

Punktualnie o godzinie 11:30 drzwi bytomskiej zajezdni zostały otwarte dla wszystkich zwiedzających. Również o 11:30 z Placu Sikorskiego w Bytomiu wyruszyła parada tramwajów, w której wzięły udział zabytkowe oraz nowoczesne wagony tramwajowe, które odbyły uroczysty przejazd do bytomskiej zajezdni tramwajowej mieszczącej się w dzielnicy Stroszek.
W ramach dnia otwartego zwiedzający mogli przejechać się tramwajem do nauki jazdy wraz z instruktorem, przejechać tramwajem przez myjnię, zasiąść w kabinie symulatora tramwajowego, oraz zobaczyć jak tramwaj wygląda od spodu. Każdy z uczestników mógł, również zmierzyć się ze zmianą tramwajowej zwrotnicy.

Dodatkowo tramwajarze przygotowali wiele atrakcji dla dzieci. Jednią z nich była gra terenowa polegająca na zdobywaniu kilkunastu pieczątek w wyznaczonych miejscach. Uczestnicy zabawy musieli odnaleźć na terenie zajezdni wskazane punkty, w których otrzymywali pieczątki, a po ich skompletowaniu otrzymywali nagrody.
Z myślą o najmłodszych tramwajarze przygotowali szereg atrakcji takich jak: dmuchańce, trampoliny, przeciąganie liny, malowanie twarzy itp. Jednak największą uwagę maluchów skupiali animatorzy, którzy występowali na scenie zapraszając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się m.in. pokazy sprzętu policyjnego oraz ratowników górniczych, pokazy pierwszej pomocy, symulator jazdy na skuterem, rowerem, a także tor przeszkód czy alkogogle. 

Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary.
(Mateusz Wieczorek)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button