KONCERTY

5 Seconds of Summer zagrali w Krakowie. Hinds supportem [ZDJĘCIA]

Koncertowa Polska

Zagrali to mało powiedziane. To co działo się w krakowskiej Tauron Arenie przeszło najśmielsze oczekiwania.

Ale po kolei….

Publiczność w Arenie w 99 % stanowiły dziewczęta z średnią wieku 15 lat, więc pewnie sporo osób zastanawiało się na mieście, gdzie podziały się wszystkie nastolatki.

Na początek wystąpił Hinds – żeński kwartet z Hiszpanii. Dziewczyny zagrały skocznego indie rocka, a na szczególną uwagę i wielkie brawa zasłużyła Carlotta Cosialis. Ta 31-latka o aparycji nastoletniej Pipi Langstrumpf dała popis ogromnej energii i skoczności przy okazji, zarażając swoim uśmiechem całą publiczność.

Dziewczyny zagrały swój repertuar przy skromnym, białym oświetleniu co było swoistą przeciwwagą do tego co miało nastąpić dokładnie o godzinie 21, gdy na scenie pojawiło się tym razem czterech przedstawicieli płci brzydszej.

Pierwszy utwór 5 Seconds of Summer wykonali zasłonięci LEDową kratownicą, która wraz z olbrzymim ekranem z tyłu robiła niesamowite widowisko dla oczu. Panowie nie dawali chwili oddechu, atakując oczy i uszy wręcz nadmiarem wrażeń. Na szczęście wrażeń pozytywnych.

Każdy z członków zespołu miał swoje 5 minut z fankami, każdy z nich przemawiał prosił o odzew, a dziewczęta piszczały i krzyczały co sił w płucach. Oprócz gardeł nie oszczędzały również baterii w swoich telefonach, robiąc niesamowity nastrój na całej widowni. Podczas jednego z utworów powstała z tej iluminacji nawet polska flaga. Na sam koniec zabrzmiał gromko wyśpiewany przez wszystkie zebrane gardła największy hit zespołu „Youngblood”, który na samym Spotify ma już prawie 1,4 miliarda odtworzeń.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

5 komentarzy

  1. Z chęcią chciałabym wiedzieć skąd brane są te liczby. Mogłabym nawet powiedzieć, że ponad 50% publiczności stanowiły osoby powyżej 20 roku życia, a płci męskiej również nie brakowało. Następnym razem moglibyście lepiej sprawdzać dane, które publikujecie. 15 lat mogłaby mieć publiczność gdyby zespół zjawił się na początku swojej kariery, teraz po dziesięciu latach duża część tych „dziewczynek” jest już dorosłymi kobietami, które przyszły nawet z mężami.

  2. Ten artykuł jest na poziomie podstawówki nawet. Radziłabym najpierw dokładnie sprawdzić o czym piszecie bo większość tych „15latek” to dorosłe kobiety, dojrzałe bardziej od autora tego tekstu. Każdy zespół z mężczyznami w składzie to dla państwa boyband dla nastoletek? Porażka.

  3. Artur kto dał ci pozwolenie żeby to napisać XD dosłownie byli tam ludzie w różnych wiekach i różnej płci ale pewnie wrzucimy wszystkich do jednego wora i podamy nieprawdziwe informacje why not

  4. Proszę następnym razem o rzetelniejszy research – nawet zadając pytanie na takim twitterze „ile macie lat” – okazało się, że nie było ani jednej 15 latki w komentarzach 99% stanowiły kobiety 20+, a sama mam 31 – również byłam na tym koncercie. Widziałam niejednego chłopaka, a w kolejce – żadnej nastolatki. Faktycznie – dał mi ktoś 18 z wyglądu, ale to chyba wszystkie tak młodo wyglądamy?

  5. Poza kompletnym failem w postaci wieku osób na koncercie – fakt faktem koncert przeszedł najśmielsze oczekiwania 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button