POLSKA

32-letnia kobieta znieważyła zwłoki swojego dziecka. Jest akt oskarżenia

Porzucone ciało noworodka. Jest akt oskarżenia wobec matki za znieważenie zwłok

Dzięki determinacji policjantów z Gubina, 32-letnia kobieta odpowie za znieważenie zwłok swojego dziecka.

Ponadto zarówno ona jak i jej partner usłyszeli zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań. Akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu.

Aktem oskarżenia zakończy się sprawa, o której było głośno na początku marca bieżącego roku w Gubinie. Wówczas na terenie byłych zakładów obuwniczych ujawnione zostały zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła w tej sprawie śledztwo w kierunku ewentualnego popełnienia przestępstwa dzieciobójstwa. Sprawa była o tyle trudna, że nie wiadomo było czyje to dziecko oraz kto je tam zostawił.

Zaangażowani w sprawę policjanci z Komisariatu Policji w Gubinie, prowadząc czynności pod nadzorem prokuratury nie odpuszczali i szukali punktu odniesienia, który mógłby ich doprowadzić do sprawcy i pozwolić na uzyskanie odpowiedzi na podstawowe pytania. Determinacja funkcjonariuszy przyniosła efekty. Analizując posiadane informacje, a także mając pewne podejrzenia dotarli do sklepu, który oferował do sprzedaży torby, identyczne z tymi, w których znajdowało się niemowlę. Następnie na podstawie zabezpieczonego monitoringu wytypowali osobę.

Kryminalni dotarli do kobiety, a następnie przesłuchali ją na powyższą okoliczność. Podczas przesłuchań kobieta zaprzeczała jakoby miało być to jej dziecko. Punktem kulminacyjnym były wyniki badań pobranego od kobiety i dziecka materiału genetycznego, które potwierdziły przypuszczenia policjantów, iż 32-latka jest biologiczną matką noworodka. W czerwcu Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim z uwagi, że badanie biegłych wykazało, że noworodek urodził się martwy, umorzył śledztwo w kierunku dzieciobójstwa (art.149 kodeksu karnego). Jednakże nie pozwoliło to, aby kobieta pozostała bezkarna.

W poniedziałek (23 września) podczas przesłuchania kobiecie zostały postawione cztery zarzuty. Zarzuca się jej znieważenie zwłok, poprzez ich porzucenie na terenie byłego zakładu obuwniczego w Gubinie. Kolejne trzy dotyczyły zeznania nieprawdy i zatajenia prawdy na okoliczności mające służyć jako dowód w prowadzonej sprawie. Zarzuty składania fałszywych zeznań usłyszał również partner kobiety. Akt oskarżenia wraz z aktami sprawy wpłynie wkrótce do Sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za składanie fałszywych zeznań grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za znieważenie zwłok kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
(KPP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button