MOTOSPORT

3. FIA Hill Climb Masters w Gubbio. Polacy wystartują we Włoszech

FIA Hill Climb Masters

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018 przeszły już do historii, ale to jeszcze nie koniec sportowych emocji, jakie czekają na polskich kibiców.

Wszystko za sprawą kolejnej edycji zawodów Masters, które tym razem zawitają do Włoch. W wyścigu wystartuje imponująca liczba 175 zawodników, którzy reprezentować będą barwy 22 europejskich krajów. W tym gronie nie zabraknie „biało-czerwonych”, a drużyna dowodzona przez Mariusza Sussa składać się będzie z 11 kierowców.

W najbliższy weekend odbędzie się trzecia edycja FIA Hill Climb Masters, która tym razem zawita do Włoch.

Ze 139. numerem startowym na linii startu stanie Konrad Biela – Mistrz Polski w klasie E1-2000 i bezapelacyjny dominator „ośki” w GSMP 2018. Reprezentant BIELAPLAST Race & Rally Team wygrał bowiem w 2WD wszystkie 8 rund polskiego cyklu, w których w tym roku wystartował.

W najbliższy weekend w Gubbio znów zobaczymy go za kierownicą Renault Clio Sport. Kierowca z Podhala został nominowany do czteroosobowego składu, w którym wspólnie z Mariuszem Stecem (Ford Fiesta Proto), Szymonem Piękosiem (Mitsubishi Lancer Evo VIII) i Jackiem Handl (BMW M3 E36) reprezentował będzie Polskę w Pucharze Narodów. To jedyna tego typu rywalizacja w wyścigach górskich na świecie. Szczególna jest też forma wyłonienia zwycięzców. Tutaj kluczem jest nie tylko szybka, ale przede wszystkim regularna jazda. Pojedynek wygrywa ta ekipa, której kierowcy w kolejnych podjazdach wyścigowych osiągają najbardziej zbliżone czasy. Podczas startu w 2016 roku, w czeskim Sternberk różnice dochodziły do dziesiątych części sekundy. W trzeciej edycji Masters walka zapowiada jeszcze większe emocje, ponieważ zgłoszono rekordową liczbę 20 reprezentacji. Nie zabraknie Czechów i Włochów, którzy triumfowali w poprzednich latach.

Trasa Gubbio – Madonna della Cima liczy 3310 metrów, na której czeka aż 20 zakrętów. Różnica wzniesień pomiędzy linią startu, a metą to ponad 220 metrów. W harmonogramie przewidziano dwa podjazdy treningowe (sobota) i trzy podjazdy wyścigowe (niedziela). Podobnie, jak w rundach GSMP piątek to badanie techniczne i część administracyjna zawodów. W sobotę odbędzie się także uroczysta ceremonia otwarcia i parada zawodników. Impreza będzie miała uroczysty charakter.

Konrad Biela: „2018 to dla nas piękny rok i bez wątpienia najlepszy sezon w mojej dotychczasowej karierze. Tym bardziej cieszę się, na weekend w Gubbio i czuje się wyróżniony, że dostałem szansę reprezentowania Polski. To będzie weekend niesamowitych wrażeń. Jedziemy do jednego z najpiękniejszych regionów Włoch i miejsc, za jakie uchodzi Umbria i miasteczko Gubbio. Oczywiście nie zapominamy o najważniejszym celu i aspekcie sportowym, a ten wygląda jeszcze bardziej okazale. Stajemy w końcu do walki z najlepszymi kierowcami Starego Kontynentu, z których każdy ma na swoim koncie tytuł mistrzowski wywalczony w różnych narodowych i międzynarodowych cyklach.

Zapowiada się, że ostatnie wyścigowe wyzwanie sezonu będzie równie trudne, co ekscytujące. Cieszę się, że będziemy mogli porównać z tak mocną konkurencją. Damy z siebie wszystko, żeby w FIA Hill Climb Masters Gubbio godnie reprezentować Polskę i wszystkich polskich kibiców. Trzymajcie kciuki!”
(org.)

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Close