KONCERTY

2022 rok. 2Cellos na jedynym koncercie w Polsce

Atlas Arena w Łodzi

Charyzmatyczny duet wiolonczelistów 2Cellos, mający fanów na całym świecie, powróci na jedyny koncert do Polski.

Stjepan Hauser i Luka Sulić zaserwują show z największymi światowymi hitami. To będzie szalony koncert pełen rockowych i popowych brzmień w zaskakujących interpretacjach. 2Cellos wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi 13 maja 2022 roku.

2Cellos to niezwykły duet chorwackich wiolonczelistów. Stjepan Hauser i Luka Sulić odebrali klasyczne wykształcenie, ale gigantyczny sukces odnieśli w 2011 roku dzięki nagraniu i umieszczeniu na YouTube przeboju Michaela Jacksona „Smooth Criminal”. Od tamtego czasu duet wypracował markę dzięki swojemu dynamicznemu stylowi gry. W ich interpretacjach hity: „The Show Must Go On” czy „Livin’ On A Prayer” brzmią zupełnie inaczej. Liczba wyświetleń wideoklipów 2CELLOS na YouTube sięgnęła już ponad 1,3 miliarda razy, a na platformach streamingowych pobrano ich muzykę już około miliard razy. Zespół ma 5,5 miliona subskrybentów na YouTube i sprzedał ponad milion biletów na swoje koncerty. Również w Polsce duet ma tysiące wielbicieli.

Obu wiolonczelistów łączy solidne klasyczne wykształcenie i miłość do muzyki, ale temperamenty mają całkowicie różne. „Gdybyśmy byli tacy sami – byłoby straszne” – przyznaje Luka Sulić. Mówienie w ich przypadku, że są jak ogień i woda ma głęboki sens.

Stjepan Hauser – bezdyskusyjny numer jeden na scenie, wulkan energii i charyzmatyczna osobowość. A do tego zabójczo przystojny i uwodzicielski. Doskonale wie, jakie niesamowite wrażenie robi na kobietach. Rozkochał w sobie miliony fanek, którym wciąż prezentuje na Instagramie nie tylko nowe interpretacje znanych przebojów… Luka Sulić z kolei to nieodłączny partner szaleństw Hausera. Nie skacze, nie tarza się po podłodze z wiolonczelą na scenie jak jego partner. Stateczny, skupiony, poważny. Często to on prowadzi melodię i kontroluje rozwój sytuacji. Bez niego nie byłoby 2Cellos. Razem tworzą prawdziwą mieszkankę wybuchową i są najlepszym duetem wiolonczelistów na świecie.

2Cellos wyniosło wiolonczelę na niewyobrażalne wyżyny, ponieważ charakterystyczny styl duetu, przełamuje granice między gatunkami. Muzykom nieobca jest tak samo klasyka, jak i tematy filmowe, a także pop i rock. Znani z niesamowicie elektryzujących występów na żywo, wyprzedali koncerty na całym świecie w historycznych miejscach, w tym w nowojorskim Radio City Music Hall, londyńskim Royal Albert Hall i Sydney Opera House. Duet występował u boku wielkich muzycznych gwiazd: Stevena Tylera, Andrei Bocellego, Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age i George’a Michaela. Do tego został wybrany przez Sir Eltona Johna do występu zarówno jako support, jak i część zespołu koncertowego kultowego piosenkarza. 2Cellos świętuje w tym roku 10. rocznicę i ciężko pracuje, aby nadal docierać do nowych odbiorców swojej niesamowitej twórczości.

Wcześniej, bo już 17 września na rynku ukaże się płyta duetu „Dedicated”, na której znajdą się największe pop-rockowe hity m.in. z repertuaru Billie Eilish, Lady Gaga, One Republic, Eda Sheerana i Justina Biebera, a także Bon Jovi, Guns N’Roses i Aerosmith.

Jedyny polski koncert 2Cellos odbędzie się 13 maja 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety w przedsprzedaży dostępne będą 8 września o godzinie 10:00. Bilety do regularnej sprzedaży trafią 10 września o godzinie 10:00.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button