POLSKA

28. Finał WOŚP bezpieczny i spokojny. Odnotowano tylko 21 zdarzeń

Finał WOŚP 2020

To jeden z najbezpieczniejszych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W całym kraju policjanci odnotowali tylko drobne incydenty mające związek z kwestami na rzecz WOŚP. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP. Kontrolowali oni również, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. Podziękowania kierujemy do wolontariuszy i innych osób, które stosowały się do rad funkcjonariuszy.

Na terenie całego kraju w związku ze zdarzeniami zaistniałymi podczas zbiórki pieniędzy oraz imprez towarzyszących WOŚP odnotowano jedynie 21 zdarzeń. Policjanci zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę. Radzili wolontariuszom, by prowadzili zbiórki w dobrze oświetlonych miejscach, z dużym natężeniem ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer. Zachęcali też, by unikać kwestowania pojedynczo. Mundurowi informowali zwłaszcza osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP.

Biorąc pod uwagę skalę zbiórki można powiedzieć, że kwesta na terenie całego kraju przebiegła bezpiecznie i spokojnie.

Podziękowania za bezpieczny Finał WOŚP należą się policjantom, którzy zapewniali skutecznie bezpieczeństwo, wolontariuszom i innym osobom, które stosowały się do rad, jak unikać zagrożeń.
(KGP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button