FESTIWALEKONCERTY

27. Pol’and’Rock Festival. Pokojowy Patrol dba o bezpieczeństwo festiwalowiczów

Pol’and’Rock Festival

Drugi dzień 27. Pol’and’Rock Festival za nami.

Za nami kolejne spotkania na Akademii Przepięknych, koncerty, warsztaty i mnóstwo dobrej zabawy. Osoby, którym nie udało się kupić wejściówek, zgłosiły ponad 240 Domówek – miejsc, w których oglądają Festiwal, z czego prawie 40 za granicą.

Pokojowy Patrol

Pokojowy Patrol można spotkać wszędzie tam, gdzie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze Fundacji WOŚP działają nie tylko na Finale czy Festiwalu, ale też na innych wydarzeniach, w m.in. na Wielkim Meczu czy przy okazji Biegu “Policz się z cukrzycą”. A co Pokojowy Patrol robi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?

Pokojowy Patrol na Pol’and’Rock Festival pełni rolę służby informacyjnej, ale co to oznacza w praktyce? Na Festiwalu działa ponad 30 różnych grup Pokojowego Patrolu, w których skład wchodzi 650 wolontariuszy. Około połowa z nich to tzw. “Grupy Lotne”, które działają na terenie całej imprezy. Pozostała część wolontariuszy to tzw.”Grupy Stałe”, które zajmują się m.in.: prowadzeniem Biura Rzeczy Znalezionych, Centrum Komunikacji, obsługą Dużej Sceny czy uwiecznieniem Festiwalu na zdjęciach i filmach. Na terenie Festiwalu obecny jest również Medyczny Patrol, który odpowiada za zabezpieczenie medyczne.

Grupy Lotne dbają o bezpieczeństwo festiwalowiczów. To z nimi uczestnicy Pol’and’Rock Festival spotykają się najczęściej.. Spotkać ich można zarówno na polu, jak i przy bramach czy na terenie dworców – wypatrujcie czerwonych lub żółtych koszulek funkcyjnych Zawsze chętnie odpowiedzą na pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości!

Pol’and’Rock Festival 2021 – Pokojowy Patrol (fot. Dominik Malik/Pol’and’Rock Festival)

Muzyczna uczta na Festiwalu

W sobotni wieczór odbył się wyjątkowy koncert na Dużej Scenie Festiwalu. Zespół zagrał wszystkie swoje najbardziej znane utwory, a sam występ przypadł w 27. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla. Podczas utworu “Sen o Victorii” nad głowami festiwalowiczów, przy pomocy Pokojowego Patrolu została rozwinięta “sektorówka”, biało-czerwona flaga.

Co jeszcze czeka na festiwalowiczów?

Przed uczestnikami wydarzenia trzeci, ostatni dzień Festiwalu. Dzień rozpoczną ostatnie spotkania na ASP z Przemkiem Kossakowskim i ekipą Down the Road oraz Martą Lempart, Dorotą Wellmani Martą Klepką. Na Dużej Scenie zagrają: From Today, Kosmodrom, No Logo, Black River, Hańba!, Pidżama Porno, Kasia Kowalska, Morgane Ji, Slift oraz tradycyjne zakończenie z Piotrem Bukartykiem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button