EKSTRAKLASA

23. kolejka Ekstraklasy. Piast mknie ku podium, Arka trzeci raz z rzędu zostaje bez punktów…

23. kolejka Ekstraklasy

23. kolejkę Lotto Ekstraklasy rozpoczął mecz o 18:00 w Gdyni, gdzie tamtejsza Arka podejmowała drużynę Piasta Gliwice.

Można powiedzieć, że przed meczem, faworytem była drużyna gości. Zajmujący przed tą kolejką 5 miejsce, a gospodarze 11.

Goście już w 28. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Jakuba Czerwińskiego. Następna bramka padła zaraz przed przerwą w 42. minucie gry. Autorem jej był Joel Valencia. Honorowe trafienie dla Arki zaliczył Damian Zbozień.

W 83. minucie Arka miała jeszcze rzut karny, jednak strzał Michała Janoty obronił Frantisek Plach.

Piast rośnie na mocnego kandydata do walki o europejskie puchary, tymczasem podopieczni Zbigniewa Smółki trzeci raz z rzędu przegrywają co powoduje oddalenie się Gdańszczan od grupy mistrzowskiej.

Skład gospodarzy:

Steinbors, Marciniak, Danch, Maric, Zbozień, Nalepa, Deja, Banaszewski, Janota, Zarandia, Jankowski.

Skład gości:

Plach, Kirkeskov, Sedlar, Czerwiński, Pietrowski, Dziczek, Hateley, Konczkowski, Valencia Castillo, Felix, Parzyszek.

Podział punktów w Kielcach…

Drugim piątkowym starciem w tej kolejce był mecz Krony Kielce, podejmującej u siebie Pogoń Szczecin. W szybki sposób Pogoń zdołała ułożyć sobie mecz w Kielcach i przez większość gry utrzymywać prowadzenie. Autorem trafienia dla drużyny przyjezdnej był Adam Buksa, który w 20. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Przez długi czas zawodnicy Pogoni utrzymywali taki wynik, jednak w 84. minucie kielczanie wyrwali zwycięstwo drużynie gości i do końca spotkania pozostał wynik 1-1.

Skład gospodarzy: Miśkiewicz, Tamm, Kovacević, Marquez Alvarez, Gardawski, Gnjatić, Petrak, Rymaniak, Żubrowski, Górski, Brown Forbes.

Skład gości: Załuska, Nunes, Malec, Fojut, Bartkowski, Kozulj, Podstawski, Majewski, Drygas, Guarrotxena, Buksa.

Radość w Zabrzu, smutek po porażce w Sosnowcu…

Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie drużynę Zagłębia Sosnowiec 2:1. Zabrzanie w skuteczny sposób uciekają od strefy spadkowej, natomiast Zagłębie zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Początek meczu wydawał się być wyrównany. Jednak Górnik objął prowadzenie bardzo szybko, bo już w 12. minucie, po golu Valeriane Gvilia. Gruzin zanotował swoje pierwsze trafienie w lidze. W drugiej połowie w 51. minucie goście zdołali wyrównać po trafieniu Zarko Udovicicia, jednakże już w 60. minucie Igor Angulo dał prowadzenie, a w zasadzie zwycięstwo swojej drużynie.

Drużyna Gospodarzy: Chudy, Koj, Suarez, Wiśniewski, Sekulić, Matras, Jimenez, Żurkowski, Gvillia, Mystakidis, Angulo.

Drużyna Górnika odmieniona po zimie pnie się w tabeli do góry, natomiast Zagłębie nie poprawia swojej złej sytuacji, będąc nadal na ostatnim miejscu w tabeli.

Skład Gości: Hrosso, Mras, Toth, Polczak, Mygas, Możdżeń, Gressak, Udovicić, Pawłowski, Nawotka, Sanogo.

Hitowe starcie, tylko dobre dla Kolejorza…

Niewątpliwie przed 23. kolejką ligi zakładano, że mecz Lecha Poznań z warszawską Legią, będzie hitem.

Lech w końcu przerwał złą passę i zaliczył zwycięstwo w rundzie wiosennej. Poznaniacy z dużą łatwością ograli Legię 2:0 po golach Nikoli Vujadinovicia już w 8. minucie i Christiana Gytkjaera z rzutu karnego w 79. minucie. Ubiegłoroczni Mistrzowie Polski byli przy Bułgarskiej kompletnie bezradni i przez cały mecz nie stworzyli zagrożenia pod bramką Kolejorza.

Skład gospodarzy: Burić, Kostevych, Vujadenović, Rogne, Gumny, Gajos, Tiba, Makuszewski, Jevtić, Jóźwiak, Gytkjaer.

Skład gości: Majecki, Hlousek, Jędrzejczyk, Wieteska, Vesović, Martins, Cafu, Kucharczyk, Szymański, Agra, Carlitos Lopez.

Dawni przyjaciele, jednak się nie dzielą…

Ostatnim sobotnim spotkaniem, był mecz aktualnego lidera Lechii z mocno osłabioną Wisłą Kraków.

Gospodarze, którzy bez wątpienia byli głównymi faworytami tego spotkania, nie potrafili do końca rozbić okrojonej w składzie po zimie Wisły Kraków. Jak wszyscy dobrze wiedzą, krakowska drużyna boryka się z wieloma problemami. Nie wiadomo jaki czeka los drużynę, która do niedawna mogła zostać zdegradowana do 4 ligi. Póki co potrafiła przez dłuższy czas przeszkodzić w pracy drużynie z Gdańska. Jednakże w 41. minucie po dużym błędzie zawodników Wisły, piłkę do bramki wpakował Filip Mladenović, dając skromne zwycięstwo swojej drużynie.

Dzięki wygranej w Wisłą Kraków, podopieczni Piotra Stokowca powiększając swoją przewagę nad resztą drużyn w tabeli..

Skład Gospodarzy: Kuciak, Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila, Paixao, Makowski, Łukasik, Kubicki, Michalak, Sobiech.

Skład Gości: Lis, Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Palcić, Basha, Plewka, Wojtkowski, Drzazga, Błaszczykowski, Kolar.

Chwilowy oddech dla Miedzi, nerwówka w Płocku…

Niedzielne spotkania ligowe otworzył mecz dwóch drużyn, które aktualnie prezentują się w słaby sposób w lidze. Obie drużyny na wiosnę, nie zdołały zdobyć jednak żadnych punktów.

Bezradna Wisła z Płocka w prosty sposób oddała drużynie z Legnicy trzy punkty, mając jedynie jedną bramkę na swoim koncie, w dodatku po trafieniu samobójczym Milikovicia. Przed tym „incydentem” prowadzenie drużynie z Legnicy, dał jednak Paweł Zieliński w 23. minucie. W drugiej połowie niewiele się zmieniło w grze obu drużyn, oprócz tego, że w 74. minucie Miedź ponownie cieszyła się z bramki, tym razem autorstwa Mateusza Szczepaniaka.

Obie drużyny aktualnie nie są w najlepszej sytuacji, jedynie Miedź może zaczerpnąć trochę powietrza, poprawiając swoją sytuacje o 3 punkty.

Drużyna Gospodarzy: Sapela, Bartczak, Musa, Miljković, Camara, Santana Cabrera, Fernandez, Zieliński, Forsell, Roman, Szczepaniak.

Drużyna Gości: Dahne, Garcia, Uryga, Łasicki, Stefańczyk, Varela, Rasak, Sielewski, Marazas, Kuświk, Stilić.

Święto w Krakowie, daleka droga na Podlasie bez punktów…

Ostatnim weekendowym meczem ligowym, było spotkanie Cracovii z Jagiellonią Białystok. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza, jest ostatnio w topowej formie, wygrywając kolejny mecz z rzędu, przypomnijmy że jest to już ich 7 zwycięstwo. Mecz co prawda skończył się tylko na jednej bramce Ołeksija Dytyateva, jednak tyle wystarczyło, aby nie oddać punktów drużynie z Podlasia.

Drużyna Gospodarzy: Pesković, Siplak, Dytyatev, Helik, Rapa, Gol, Wdowiak, Hernandez, Dąbrowski, Hańca, Airam.

Drużyna Gości: Sandomierski, Guileherme, Mitrović, Runje, Wójcicki, Romańczuk, Poletanović, Novikovas, Pospisil, Kostal, Scepović.