REPREZENTACJASIATKÓWKA

2020 rokiem olimpijskim w sporcie. Harmonogram najważniejszych siatkarskich imprez

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020

Rok 2020 jest rokiem olimpijskim także w siatkówce.

Poza igrzyskami w Tokio odbędzie się mnóstwo ważnych wydarzeń siatkarskich.

Harmonogram najważniejszych siatkarskich imprez (nie jest jeszcze znana data Klubowych Mistrzostw Świata 2020 oraz turnieju Volley Masters w Montreux)

5-10 stycznia – europejski turniej kwalifikacyjny mężczyzn do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (bez udziału Polaków!)

7-12 stycznia – europejski turniej kwalifikacyjny kobiet do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

8-9 lutego – turniej finałowy Pucharu Polski Mężczyzn

20-23 lutego – ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (juniorka, junior)

27 lutego – 1 marca – ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (kadetka, kadet)

6-8 marca – półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (juniorka, junior)

7-8 marca – turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet

13-15 marca – półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (kadetki, kadeci)

20-22 marca – ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (młodziczka, młodzik)

25-29 marca – finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (juniorka, junior)

3-5 kwietnia – półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (młodziczka, młodzik)

24-26 kwietnia – finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (młodziczka, młodzik)

29 kwietnia – 3 maja – finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski (kadetka*, kadet) *termin może ulec zmianie

23, 26, 30 kwietnia oraz 3 i 7 maja – terminy meczów finałowych Ligi Siatkówki Kobiet (rozgrywane do trzech wygranych spotkań)

25, 29 kwietnia oraz 2,6, 9 maja – terminy meczów finałowych PlusLigi (rozgrywane do trzech wygranych spotkań)

30 kwietnia – 3 maja – 2.Runda kwalifikacji do ME U19 dziewcząt (Polska)

08-10 maja – Regionalne Turnieje Nadziei Olimpijskich 2020 (chłopcy, dziewczęta rocznik 2005)

16-17 maja – Finały Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów CEV (Berlin, Niemcy)

19-21 maja – 1.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Włochy) – Włochy, Serbia, Turcja, Polska

22-24 maja – 1.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Kraków, Polska) – Polska, Serbia, Włochy, Słowenia

24-26 maja – Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich 2020 (COS Szczyrk, dziewczęta rocznik 2005)

26-28 maja – 2.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Belgia) – Belgia, Korea, Polska, Dominikana

27-29 maja – OTNO 2020 – Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich 2020 (COS Spała, chłopcy rocznik 2005)

27-31 maja – World Tour Warsaw 4* (Warszawa, Polska)

29-31 maja – 2.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Rosja) – Rosja, Polska, USA, Australia

31 maja – 2 czerwca –  Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. 2020 (chłopcy, dziewczęta rocznik 2003, 2004, 2006)

2-4 czerwca – 3.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Kanada) – Kanada, Holandia, Japonia, Polska

5-7 czerwca – 3.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Łódź, Polska) – Polska, Chiny, Brazylia, Bułgaria

9-11 czerwca – 4.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Polska) – Polska, Niemcy, Tajlandia, Brazylia

10-14 czerwca – World Tour Roma 5* (Rzym, Włochy)

12-14 czerwca – 4.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Japonia) – Japonia, Niemcy, Polska, Kanada

16-18 czerwca – 5.tydzień Ligi Narodów Kobiet (Chiny) – Chiny, Rosja, USA, Polska

19-21 czerwca – 5.tydzień Ligi Narodów Mężczyzn (Francja) –  Francja, Argentyna, Iran, Polska

28-30 czerwca – Ogólnopolski Finał Turnieju Mini siatkówki Kinder+Sport 2020

1-5 lipca – Final Six Ligi Narodów Kobiet (Chiny)

1-5 lipca – Final Six Ligi Narodów Mężczyzn

4-12 lipca – finały ME U18 chłopców (Włochy)

7-12 lipca – Gstaad Major (Gstaad, Szwajcaria)

9-11 lipca – XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (Kraków, Polska)

24 lipca – 9 sierpnia – Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

1-9 sierpnia – finały ME U17 dziewcząt (Czarnogóra)

12-16 sierpnia – Vienna Major (Wiedeń, Austria)

19-23 sierpnia – Hamburg Major (Hamburg, Niemcy)

22-30 sierpnia – finały ME U19 dziewcząt (Chorwacja/Bośnia i Hercegowina)

28 sierpnia – 5 września – finały ME U20 chłopców (Czechy)

27-29 listopada – EEVZA U18 chłopców (Łotwa) i EEVZA U17 dziewcząt (Białoruś)

11-13 grudnia – EEVZA U15 chłopców (Rosja) i EEVZA U14 dziewcząt (Azerbejdżan)
(PZPS)

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Back to top button
Close