WROCŁAW

2-latka siedziała na parapecie okna na III piętrze budynku. Matka spała

Dolnośląskie

Zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia przedstawiono młodej matce, która nie zachowała należytej pieczy nad 2-letnią córką.

Kobieta spała, a dziecko w tym czasie siedziało na parapecie okna mieszkania znajdującego się na III piętrze budynku na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze. Na szczęście nie doszło do tragedii. Teraz 20-latka za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

1 listopada 2021 roku, około 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze na parapecie okna znajdującego się na III piętrze budynku siedzi małe dziecko w piżamie, z nogami spuszczonymi w dół i macha rękami. Zgłoszenie zmroziło krew w żyłach.

Policjanci natychmiast ruszyli pod wskazany adres, gdzie czekała zgłaszająca. Kobieta poinformowała, że chwilę wcześniej dziecko weszło do mieszkania, a okno było przymknięte. Drzwi od mieszkania otworzyła 20-letnia kobieta, jak się okazało matka 2-letniej dziewczynki. Oświadczyła ona, że okno pozostawił uchylone jej partner wychodząc do pracy, a ona w tym czasie spała. Do tej sytuacji doszło przez jej nieuwagę.

Na szczęście dziecku nic się nie stało. Matce przedstawiono zarzut narażenia swojej 2-letniej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Teraz za swój czyn odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wniosek do sądu rodzinnego o sprawdzenie sytuacji w rodzinie.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button