BIEGI

17. Bieg Ulicą Piotrkowską. Pobiegną w pełnym ekwipunku bojowym. Pomogą weteranowi

Bieg Ulicą Piotrkowską 2019

W tegorocznym Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run pobiegną żołnierze i rekonstruktorzy w pełnym ekwipunku bojowym.

To dodatkowe 30 kilogramów, z którym będą się zmagać na dziesięciokilometrowej trasie wyścigu. A robią to po to, żeby pomóc zbierać pieniądze na leki i rehabilitację dla kolegi, z którym służyli.

Nieco ponad miesiąc pozostał do startu Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2019. Zawodnicy z całej Polski pobiegną po reprezentacyjnej ulicy Łodzi w jej najpopularniejszym biegu o czym świadczy corocznie zwiększająca się liczba uczestników. W tegorocznej edycji udział wezmą wyjątkowi biegacze, żołnierze 1 Szwadronu 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego (JW 4391). Ich obecność związana jest z akcją charytatywną, która ma pomóc koledze, z którym razem służyli.

Mariusz „Tasior” Tkaczyk w trakcie jedenastoletniej służby uczestniczył w misjach w Iraku i Afganistanie, gdzie w 2017 r. uległ wypadkowi i obecnie jest sparaliżowany. Dziś potrzebuje pomocy by systematycznie korzystać z rehabilitacji i leków. Jego dodatkowym nieszczęściem w tej już bardzo trudnej sytuacji jakiej się znalazł jest fakt, że przysługuje mu jedynie dodatek pielęgnacyjny, który w żaden sposób nie wystarczy, aby Mariusz mógł planować jakikolwiek powrót do „normalnego” funkcjonowania. W trakcie służby jego osobę charakteryzowała wielka pogoda ducha, koleżeńskość i rzetelność w codziennych żołnierskich obowiązkach.

„Tasior” skradł nam serca swoją tragiczna historią, zdeterminował do działania, ale przede wszystkim zjednoczył i scalił w walce, którą toczymy o jego dobro, los i nadzieję na lepsze jutro. Cała akcja pomocy dla Mariusza, to pomysł Joanny Janik, która jest dziennikarzem portalu „Wataha 4101” i wspólnie z kolegami z jego byłej jednostki stara się wspierać weterana. Do tej pory udało się już zorganizować kilka wspólnych akcji jak piknik strzelecki, aukcje i co najważniejsze powołać fundację „Pomoc dla Weterana”.

Bieg ulicą Piotrkowską to kolejne wspólne działanie, do którego przekonali się organizatorzy biegu od razu deklarując wsparcie i pomoc. Dzięki tej współpracy udział żołnierzy będzie możliwy bez potrzeby wnoszenia opłat startowych. Zmagania żołnierzy z trasą biegu będą dodatkowo utrudnione, ponieważ planują oni przebiec dystans w pełnym oporządzeniu bojowym, co daje dodatkowe około 30 kg, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na akcję „Pomocy dla Weterana”. Z kolegami Mariusza i jego jednostką współpracuje łódzka grupa rekonstrukcyjna B3 Łódź, która od ubiegłym roku zaangażowała się w „Pomoc dla Weterana” uczestnicząc w pikniku strzeleckim, prezentując wyposażenie Wojsk Specjalnych, a dokładnie JW AGAT z Gliwic. To właśnie dzięki tej znajomości zrodził się pomysł wspólnego biegu w celu nagłośnienia akcji pomocy dla „Tasiora”.

W Biegu Ulicą Piotrkowską 2019 żołnierze z Tomaszowa i rekonstruktorzy z B3 pobiegną razem prezentując wyposażenie „specjalsów” i „kawalerzystów”. Dodatkową atrakcją będzie stanowisko, gdzie każdy z kibiców i uczestników będzie mógł zapoznać się z wspomnianym wyposażeniem.

Zachęcamy do kibicowania tej wyjątkowej grupie biegaczy, która będzie liczyć około 20 żołnierzy, a w szczególności liczymy na pomoc dla Mariusza „Tasiora”. Każda nawet najmniejsza kwota może pomóc mu w dalszej bardzo kosztownej rehabilitacji i dać nadzieję lepszego losu. Konto stowarzyszenia „Pomoc dla Weterana”, na które można dokonywać wpłat to: 22 1240 2773 1111 0010 8928 6851.

17. Bieg Ulicą Piotrkowską

Łódź, 25 maja 2019 r.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button