POLSKA

15 stycznia. 450 tysięcy Polaków zaszczepionych przeciwko COVID-19. Prawie 500 tys. chętnych

Szczepienia przeciw COVID-19

Do dzisiaj ponad 410 tys. pacjentów zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Do końca dnia będzie zaszczepionych około 450 tys. Polaków.

O północy rozpoczęła się centralna rejestracja i możliwość zgłaszania chęci zaszczepienia się. Seniorzy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień w konkretnych punktach – przez infolinię 989, przez internet lub w punkcie szczepień.

W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię 989 zadzwoniono ponad 84 tys. razy. W ciągu pierwszej godziny miało miejsce ponad 10 milionów odsłon strony, za pośrednictwem której można wysyłać zgłoszenia.

Do teraz zarejestrowało się ponad 127 tys. seniorów powyżej 80 r.ż. Przesłano również 474 tys. zgłoszeń chęci zaszczepienia się. Dla 4787 punktów została uruchomiona rejestracja w ramach centralnego kalendarza. To 1,5 mln terminów do końca marca.

Do tej pory zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało 410 480 osób.

Od północy ponad 550 tysięcy osób zadzwoniło na infolinię 989.

Do godz. 10 zarejestrowało się 127 796 seniorów 80+ na szczepienie przeciw COVID-19.

W nocy ruszyła też strona raportująca proces szczepień, która będzie na bieżąco aktualizowana. Znajduje się tam mapa Polski z liczbą zaszczepionych w podziale na grupy wiekowe:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19

„Planowaliśmy, że będzie to ok. 6 tys. punktów i ok. 2 mln terminów. Wczoraj okazało się, że część punktów nie zdąży do wieczora wystawić swoich kalendarzy. Wystąpiła też ok. godzinna przerwa w dostępie do kalendarza. Uruchomiliśmy plan B.

Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu 30 szpitali rezerwowych, w których zostaną uruchomione dodatkowe terminy szczepień. Dla tych podmiotów, które nie zdążyły zgłosić swojego kalendarza, wydłużyliśmy możliwość zgłaszania terminów” – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button