POLSKA

120 nowych samochodów dla Straży Granicznej. 1100 radiowozów w 2018 roku

Nowe śmigłowce policyjne S-70i Black Hawk

120 nowych samochodów przekazał Straży Granicznej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie.

Minister wizytując Nadbużański Oddział Straży Granicznej, wspólnie z Komendantem Głównym SG wziął udział w odprawie kadry kierowniczej oddziału. Podsumowując 3 lata MSWiA powiedział, że obywatele czują się w Polsce bezpiecznie, co jest wynikiem pełnej poświęcenia służbie, którą pełnią funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa.

– Straż Graniczna odpowiada za bezpieczeństwo i szczelność nie tylko polskiej, ale też zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Dziękuję funkcjonariuszom SG za ich profesjonalizm i wkład w bezpieczeństwo Polski i Europy – powiedział szef MSWiA.

Minister podkreślił ogromne znaczenie Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Służby podległe MSWiA do 2020 r. otrzymają z Programu Modernizacji łącznie ok. 9,2 mld złotych na zakup sprzętu, budowę i rozwój infrastruktury oraz wzrost uposażeń.

Podczas wizyty w NOSG minister przekazał Straży Granicznej 120 nowych samochodów zakupionych z Programu Modernizacji Służb Mundurowych oraz ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Łącznie, dzięki wsparciu Funduszu, w tym roku do Straży Granicznej trafią samochody warte ponad 18 mln zł.

Pieniądze przeznaczone są na zakup sprzętu, budowę i rozwój infrastruktury oraz wzrost uposażeń.

Tylko w 2018 r. flota policyjnych aut powiększy się o 1100 nowych radiowozów.

Przykładem sprzętu zakupionego w ramach Programu Modernizacji, na który zwrócił uwagę minister Joachim Brudziński, są nowe śmigłowce policyjne S-70i Black Hawk. – Dwie maszyny zostały oficjalnie przekazane do służby w minionym tygodniu. Nigdy wcześniej do Policji nie trafiły nowe maszyny. Trzeci śmigłowiec tego samego typu funkcjonariusze dostaną wiosną przyszłego roku – powiedział.

Wśród działań podejmowanych przez rząd jest także przywracanie zamkniętych posterunków Policji – Nasi poprzednicy zlikwidowali ponad 400 posterunków Policji w całej Polsce. Skazali tym samym Polaków na to, że w sytuacji zagrożenia musieli czekać na przyjazd patrolu Policji z sąsiedniej miejscowości. Odwróciliśmy to niepokojące zjawisko – powiedział minister. Na podstawie analiz, ale przede wszystkim rozmów oraz opinii mieszkańców i samorządowców, w ciągu ostatnich trzech lat odtworzono ponad 90 posterunków Policji – proces ten będzie kontynuowany.
(MSWiA, SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button