MOTOSPORT

11. Wyścig Górski Limanowa. Runda Mistrzostw Europy FIA – wyniki

Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich - 11. Hill Climb Limanowa

Wyścigowa niedziela w Limanowej, gdzie rozgrywana była 9. Runda Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich (FIA EHC) oraz 6. Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, za nami.

Wzdłuż trasy zgromadziły się rekordowe tłumy kibiców. Rekordowa była także temperatura, przekraczająca w słońcu 30 stopni. Przebiegający rano podjazd treningowy odbył się bez większych problemów, niegroźną awarię zaliczył Dubai (POL, Mitsubishi Lancer Bergmonster).

Na starcie pojawiło się 107 zawodników. Atrakcją dla rzesz kibiców, którzy od rana zapełniali punkty widokowe, był start 16 bolidów, w jednym z nich Polak – Paweł Rzadkosz, który na ten wyścig wsiadł do Loli B02/50 ze słowackiej stajni Vaclawa Janika.

W pierwszym podjeździe wyścigowym w klasyfikacji Cat 2 Najszybciej pojechał Simone Faggioli (ITA, Norma M 20 FC), zbliżając się z czasem 1:51,693 do ubiegłorocznego rekordu trasy. Urzędujący Mistrz Europy i rekordzista trasy, Chrstian Merli (ITA, Osella FA 30) stracił do Faggiolego 0,543 s). Na miejscu trzecim zameldował się Christoph Lampert (AUT, Osella FA 30). Wśród aut produkcyjnych (cat. 1) najszybszy był Jan Miloň (SVK, McLaren 650 S).

W GSMP w podjeździe kolejność wyglądała następująco: Andrzej Szepieniec, Dubai i Michał Ratajczyk. Samochód uszkodził Szymon Łukaszczyk, Paweł Rzadkosz na rozgrzanym, śliskim asfalcie obrócił swoją Lolę o 360 stopni.

W drugim podjeździe wyścigowym FIA EHC Merli nie zdołał odrobić straty, i ostatecznie zajął w cat 2 drugie miejsce, tracąc do Faggiolego 0,577 sekundy. Trzecie miejsce na podium zajął Christoph Lampert.

Wśród aut produkcyjnych ponownie najszybszy był Jan Miloň, znakomicie pojechał w tym podjeździe dysponujący N – grupowym Mitsubishi Lancerem Konrad Biela, wyprzedzając Antonino Migliuoli (ITA Mitsubishi Lancer EVO X).

Ostatecznie kolejność w 9 Rundzie FIA EHC w cat 2 przedstawia się następująco:

1. Jan Miloň
2. Konrad Biela
3. Antonino Migliuolo.

6. Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończyła się zwycięstwem Dubaia (4:28,633), który wyprzedził Michała Ratajczyka (+ 1,691) i trzeciego w generalce Andrzeja Szepieńca o 0,014 sekundy.

Samochody z nadwoziem zamkniętym, cat. 1,2 GSMP

1. Szymon Łukaszczyk
2.Andrzej Szepieniec
3. Dubai

Najszybszym Polakiem, jadącym samochodem z nadwoziem otwartym był Paweł Rzadkosz.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button