50-letnia obywatelka Ukraina usiłowała przewieźć przez granicę swoje 8-letnie dziecko ukryte w podróżnej walizce.

W tej walizce ukryła 8-letniego syna (fot. KAS)W tej walizce ukryła 8-letniego syna (fot. KAS)

Kobieta podróżowała wczoraj, tj. 15 czerwca pociągiem relacji Kijów-Przemyśl. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kobiety. Szybko okazało się co było jego przyczyną. W walizce podróżnej cudzoziemka ukryła swojego 8-letniego syna.

Co ciekawe kobieta próbowała już wcześniej wjechać do Polski ze swoim synem. W niedzielę 11 czerwca, czyli w pierwszym dniu wprowadzenia ruchu bezwizowego oboje podróżowali tym samym pociągiem relacji Kijów-Przemyśl. Obywatelka Ukrainy posługiwała się paszportem biometrycznym, więc mogła podróżować w ramach ruchu bezwizowego, ale jej syn posiadał stary paszport bez wizy - w związku z czym odmówiono mu wjazdu na teren Unii Europejskiej. Kobieta musiała wrócić na Ukrainę.
Wczoraj za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy cudzoziemka otrzymała mandat karny w wysokości 200 złotych, natomiast syn - kolejną decyzję o odmowie wjazdu. Oboje, jeszcze wczoraj, wrócili na Ukrainę. Sprawę prowadizli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce.

W ramach ruchu bezwizowego w dniach 11-16 czerwca w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej odprawiono 8,5 tysiąca obywateli Ukrainy.

(sg)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!